Nie widać policji, a mandat i tak dostaniesz. Funkcjonariusze przypominają o jednej rzeczy

Nie widać policji, a mandat i tak dostaniesz. Funkcjonariusze przypominają o jednej rzeczy

Przepisów należy przestrzegać nie tylko wtedy, kiedy w okolicy jest policja
Przepisów należy przestrzegać nie tylko wtedy, kiedy w okolicy jest policja
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Policja Gorzów Wielkopolski
Filip Buliński
01.07.2022 07:16, aktualizacja: 13.03.2023 16:45

Wielu kierowców, nie widząc w okolicy policji, traktuje po macoszemu przepisy ruchu drogowego. Tymczasem w okolicy wcale nie musi być obecny patrol, byśmy dostali mandat za wykroczenie, o czym przypominają gorzowscy funkcjonariusze, którzy wspomagają się kamerami monitoringu.

Policjanci chwytają się coraz większej liczby metod, by wyłapywać kierowców nieprzestrzegających przepisów. Obok radiowozów, ręcznych mierników prędkości czy stacjonarnych radarów, coraz chętniej wykorzystują także drony czy kamery monitoringu.

O ostatnim rozwiązaniu ostatnio przypomnieli funkcjonariusze z Gorzowa Wielkopolskiego. To bardzo wygodne, ponieważ policjant może obserwować wiele newralgicznych miejsc na raz, nie ruszając się sprzed monitora.

Tu policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych na przejściach. W razie nieprawidłowości dyżurny może o całej sytuacji poinformować okoliczny patrol, który zatrzyma i ukarze kierowcę. Nagrany materiał może także stanowić dowód w sprawie.

Skuteczność tej metody w walce z piratami drogowymi może potwierdzić przykład ze Słupska. W ciągu dwóch dni wystawiono tam 40 mandatów tylko na podstawie zapisu z kamer.

Funkcjonariusze przypominają, że pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdem. Kierowcom, którzy nie przestrzegają tego przepisu, grozi mandat w wysokości 1500 zł. Jednocześnie policja apeluje, że przechodzący także muszą zachować ostrożność i nie mogą oni wchodzić bezpośrednio przed jadący pojazd. Tym samym zwracają uwagę, by zarówno kierowca, jak i pieszy zachowali rozsądek przy przejściach i zawsze się rozglądali.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)