MINI Paceman na pierwszych zdjęciach

MINI Paceman na pierwszych zdjęciach08.09.2012 11:00
MINI Paceman na pierwszych zdjęciach
Arkadiusz Gabrysiak

Do Internetu przedostały się pierwsze zdjęcia prezentujące 3-drzwiową odmianę modelu MINI Coutryman bez żadnego kamuflażu - oto model Paceman w całej okazałości.

Do Internetu przedostały się pierwsze zdjęcia prezentujące 3-drzwiową odmianę modelu MINI Coutryman bez żadnego kamuflażu - oto model Paceman w całej okazałości.

Zdjęcia te pojawiły się jako pierwsze na oficjalnym portalu MINI Space, po czym szybko zostały usunięte. Redaktorzy portalu Motoring File jednak nie przegapili tej okazji i skopiowali je jak najszybciej. Niedługo potem otrzymali krótką informację od MINI, żeby zdjęcia te usunąć. Przepływ informacji w Internecie jest jednak bardzo szybki i fotografie pojawiły się także na stronach największych światowych serwisów motoryzacyjnych, a więc dalsza walka z wiatrakami nie miała dla MINI sensu.

Co prawda, zdjęcia nie są najlepszej jakości, jednak bez trudu możemy podziwiać najnowszy model MINI. Taki obrót sprawy oczywiście nie jest dla MINI dobry a więc zapewne już niebawem MINI zdecyduje się udostępnić oficjalne oświadczenie prasowe i obszerną galerię zdjęć w wysokiej rozdzielczości.

428891225496973228

Pojazd bazuje oczywiście na koncepcie Paceman, który został zaprezentowany na salonie samochodowym w Detroit w styczniu 2011 roku. Innymi słowy jest to 3-drzwiowa wersja modelu Countryman o nieco usportowionej linii nadwozia. Samochód powstał na tej samej płycie podłogowej co Countryman, a jego rozstaw osi pozostał taki sam. Inżynierowie MINI zdecydowali się jednak zmniejszyć prześwit samochodu o 10 mm, a cały pojazd jest niższy od swojego większego brata o 43 mm i lżejszy od niego o 20 kg.

MINI Paceman standardowo będzie wyposażony w napęd na wszystkie 4 koła, a wersje silnikowe będą najprawdopodobniej identyczne jak w przypadku modelu Countryman: począwszy od 90-konnego modelu ONE D, a na 218-konnej wersji JCW kończąc.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Źródło: WCFMotoring File

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)