Michael Schumacher ambasadorem Mercedes-Benz

Bartosz Pokrzywiński
11.04.2013 15:00, aktualizacja: 13.10.2022 10:23

Michael Schumacher ostatecznie pożegnał się już z Formułą 1, a jego miejsce w zespole Mercedesa pod kierownictwem Rossa Brawna zajął Lewis Hamilton. Siedmiokrotny mistrz świata F1 nie rozstał się jednak całkowicie z niemiecką marką.

Przed laty Michael Schumacher wypracował sobie pseudonim "Czerwony baron", ponieważ to właśnie w zespole Ferrari niemiecki kierowca odnosił największe sukcesy w Formule 1. Pięciokrotnie z rzędu zdobył tytuł mistrzowski. Po zakończeniu sezonu 2006 "Schumi" udał się na zasłużoną emeryturę, którą przerwał w 2010 roku.

Schumacher powrócił do Formuły 1, tym razem w barwach Mercedesa, zespołu kupionego od Rossa Brawna, dawnego bliskiego współpracownika kierowcy. Przez trzy lata startów Michael tylko raz stał na podium i ostatecznie postanowił znów porzucić F1.

Obecnie "Schumi" okazyjnie ściga się na torach gokartowych, a po jednym z takich wyścigów Mercedes ogłosił oficjalnie, że kierowca nadal związany jest z logo gwiazdy. Został ambasadorem marki Mercedes-Benz.

Michael Schumacher ma zająć się rozwojem systemów poprawiających bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Mowa tutaj o seryjnych autach opuszczających zakłady w Stuttgarcie. Swoją drogą to ciekawe, że siedmiokrotnym mistrzem F1 nie zainteresowało się AMG.