Miał wieźć dzieci na wycieczkę. Na szczęście przyjechała policja z alkomatem

Zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem
Zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Policja
Aleksander Ruciński

01.07.2022 10:52, aktual.: 13.03.2023 16:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

58-letni kierowca autokaru dopuścił się karygodnego przewinienia. Mimo że był nietrzeźwy, zamierzał zawieźć dzieci na wycieczkę. Niebezpieczną eskapadę udaremniła policja wezwana na miejsce w celu przeprowadzenia rutynowej kontroli.

Kontrole wycieczkowych autokarów to codzienność. Trudno wyobrazić sobie szkolną wycieczkę, która nie byłaby poprzedzona wizytą policjantów. Najczęściej są oni wzywani przez rodziców martwiących się o bezpieczeństwo swoich pociech. Słusznie, czego dobry przykład stanowi niedawny przypadek ze Świętochłowic.

Policjanci z lokalnego posterunku zostali wezwani na miejsce startu wycieczki w celu sprawdzenia stanu technicznego pojazdów i trzeźwości kierowców. Szybko okazało się, że jeden z nich nigdzie nie pojedzie - miał w organizmie promil alkoholu.

Zatrważający jest fakt, że 58-latek przyjechał z sąsiedniego miasta, będąc w takim stanie. W związku z popełnionym przewinieniem stracił prawo jazdy, a sprawa trafiła do sądu, który może orzec karę do 2 lat więzienia i wysoką grzywnę.

Na szczęście funkcjonariusze nie mieli innych zastrzeżeń. Na miejsce wezwano więc innego kierowcę, tym razem trzeźwego, a dzieci ruszyły na wymarzone wakacje.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)