Mapy Google zyskały kolejną funkcję. Nowy system ostrzeżeń

Mapy Google zyskały kolejną funkcję. Nowy system ostrzeżeń

Google Maps zyskało nowe funkcjonalności szczególnie przydatne dla kierowców
Google Maps zyskało nowe funkcjonalności szczególnie przydatne dla kierowców
Źródło zdjęć: © (FOT. TOMASZ JASTRZEBOWSKI/REPORTER/EAST NEWS)
Aleksander Ruciński
18.10.2019 08:02, aktualizacja: 22.03.2023 17:41

Google sukcesywnie rozwija swoje mapy tak, by były one jeszcze bardziej przyjazne kierowcom. Kilka miesięcy temu pojawiła się m.in. możliwość zgłaszania kontroli drogowej, czy wystąpienia zatoru na drodze. Teraz do systemu powiadomień dołączają kolejne funkcje.

Google Maps to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych na świecie. Do niedawna jednak nie była ona tak przyjazna kierowcom, jak np. popularny w Polsce Yanosik. Głównie dlatego, że nie umożliwiała dodawania powiadomień o zagrożeniach czyhających na drodze, które byłyby widoczne dla innych użytkowników.

Od kilku miesięcy Google stara się jednak sukcesywnie usprawniać aplikację Maps na tym polu. Najpierw zyskaliśmy możliwość powiadamiania o kontroli drogowej. Potem system zgłoszeń został uzupełniony o informację dotyczącą zatorów, wypadków czy robót drogowych. Teraz czas na kolejne udogodnienia takie jak zgłoszenie zamknięcia pasa, niesprawnego pojazdu, czy obiektu na drodze. Jeśli macie najnowszą wersję aplikacji, interfejs zgłoszeń powinien wyglądać tak jak na poniższym zrzucie:

Obraz
© fot. zrzut ekranu z aplikacji Google Maps

Jak widać, lista opcji jest już całkiem bogata. Obejmuje aż siedem pozycji, za pomocą których możemy na bieżąco informować innych kierowców o zagrożeniach na trasie. Pozostaje liczyć, że użytkownicy będą z nich korzystać, gdyż to właśnie liczba osób korzystających ze zgłoszeń, a co za tym idzie - także ich częstotliwość, stanowi o sile popularnej w Polsce aplikacji Yanosik.

Google ma coraz więcej narzędzi, by stanowić dla niej pełnoprawną alternatywę. Potrzeba jednak czasu, by kierowcy korzystający z aplikacji Maps przyzwyczaili się do korzystania z systemu zgłoszeń i przyczynili się do jego popularyzacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)