Kupił fiata 125p w Tajlandii. To wyjątkowy egzemplarz

Kupił fiata 125p w Tajlandii. To wyjątkowy egzemplarz

Paweł wzbogacił swoją kolekcję o fiata 125p
Paweł wzbogacił swoją kolekcję o fiata 125p
Źródło zdjęć: © YouTube | Paweł Frączyk
09.05.2024 11:45, aktualizacja: 09.05.2024 20:43

Paweł Frączyk to Polak mieszkający w Tajlandii i entuzjasta motoryzacji. W swojej kolekcji ma już tajskiego poloneza. Teraz postanowił kupić również "dużego fiata".

Fiat 125p z kierownicą po prawej stronie z perspektywy Polaka jest rzadkim kąskiem. Dodajmy do tego silnik Nissana i tajskie pochodzenie, a otrzymamy prawdziwy unikat. Nic więc dziwnego, że Paweł Frączyk, Polak mieszkający w Tajlandii, postanowił go kupić.

To już kolejny wytwór polskiej motoryzacji w garażu Pawła. Wcześniej kupił sobie poloneza — jedną ze 193 sztuk w Tajlandii, w dodatku z fabryczną klimatyzacją. Więcej o tym aucie i historii samego Pawła przeczytacie w wywiadzie Maćka Skrzyńskiego, który znajdziecie poniżej.

Wracając jednak do "dużego fiata", to stoi za nim ciekawa historia. Paweł znalazł ogłoszenie na Marketplace w okolicach Nowego Roku. Właściciel jednak niechętnie odpowiadał na pytania, aż w końcu sprzedał auto pośrednikowi.

Paweł odnalazł samochód i pośrednika na grupie poświęconej polskim fiatom, zarezerwował auto i ostatecznie je zakupił. Potem nie pozostało nic innego jak wrócić do domu na kołach, 800-kilometrową trasą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kupiłem 7 osobowego Fiata 125p w Tajlandii - RENTGEN auta #7

Misja zakończyła się powodzeniem, a wyjątkowy samochód stanął na podjeździe Pawła, wzbogacając jego kolekcję tajskich aut z PRL. Więcej o tej wyjątkowej pasji i samym pojeździe dowiecie się, oglądając powyższe wideo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)