Katowice. Kierowca autobusu wjechał w grupę ludzi. Nie żyje 19-latka

Katowice. Kierowca autobusu wjechał w grupę ludzi. Nie żyje 19‑latka

Policja postawi zarzuty kierowcy w ciągu kolejnych 48 godzin.
Policja postawi zarzuty kierowcy w ciągu kolejnych 48 godzin.
Źródło zdjęć: © fot. Śląska policja/Facebook
Mateusz Lubczański
31.07.2021 15:05, aktualizacja: 14.03.2023 15:41

W sobotni poranek w centrum Katowic doszło do tragedii. W grupę awanturujących się ludzi wjechał autobus PKM Katowice. Na miejscu zginęła 19-latka. 31-letni kierowca został zatrzymany. Był trzeźwy.

Tuż przed godziną 6 rano, 31 sierpnia, w okolicy ul. Mickiewicza i deptaku na ul. Stawowej w Katowicach miała miejsce bójka młodych ludzi. Znajdowali się oni na ulicy i zablokowali przejazd autobusu nr 910 obsługiwanego przez PKM Katowice. Do sieci trafiły co najmniej 2 nagrania tego zdarzenia.

Kierowca zatrzymał się przed awanturującymi się osobami. W jego stronę polecały wyzwiska. 31-latek dodał gazu i staranował grupę. Stojąca tyłem do autobusu dziewczyna została wciągnięta pod koła. Zginęła na miejscu. Kierowca odjechał z miejsca tragedii, taranując kolejnego mężczyznę. Zatrzymano go kilkaset metrów dalej. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Została mu pobrana krew do badań toksykologicznych.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, kierowca usłyszy zarzut zabójstwa. Na razie nie wiadomo czemu wjechał w stojące osoby.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)