Japoński tor Ebisu ucierpiał w trzęsieniu ziemi. Fani driftingu zrozpaczeni

Japoński tor Ebisu ucierpiał w trzęsieniu ziemi. Fani driftingu zrozpaczeni16.02.2021 08:30
To nie pierwsze trzęsienie ziemi, które nawiedziło tor.
To nie pierwsze trzęsienie ziemi, które nawiedziło tor.
Źródło zdjęć: © fot. wikimedia

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło wybrzeże Fukushimy, spowodowało liczne zniszczenia w najbliższej okolicy. Ofiarą osuwisk padł również driftingwy tor Ebisu, bliski każdemu japońskiemu amatorowi motorsportu.

Ebisu to pięknie położony obiekt w prefekturze Fukushima, znany przede wszystkim ze sporych przewyższeń i zapierających dech w piersiach widoków. Zaprojektował go legendarny Nobushige Kamakubo uznawany za jednego z pionierów driftingu.

Na obiekcie składającym się łącznie z siedmiu tras i dwóch płyt poślizgowych od lat organizowano najbardziej prestiżowe zawody w formule D1 Grand Prix, Formula Drift Japan, a także wyścigi kartingowe i motocyklowe.

Niestety osuwisko, będące wynikiem trzęsienia ziemi z 13 lutego 2021 roku zniszczyło kilka sekcji toru. Podobna historia miała już miejsce w 2011 roku, kiedy to wstrząsy o magnitudzie 9.0 okazały się jeszcze bardziej niszczycielskie. Wówczas poza samym torem ucierpiało również kilka wartościowych pojazdów, które zostały pogrzebane przez żywioł.

Na razie nie wiadomo, jakie kroki podejmą władze toru. Można się jednak domyślać, że obiekt znów zostanie odbudowany, choć z pewnością potrwa to przynajmniej kilka miesięcy. Najważniejsze jednak, że skończyło się wyłącznie na stratach materialnych. Według doniesień lokalnych mediów trzęsienie ziemi z 13 lutego było stosunkowo niegroźne - nikt nie zginął, choć około 100 osób zostało rannych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)