Google udostępniło nowe Android Auto - co się zmieniło?

Google udostępniło nowe Android Auto - co się zmieniło?

Ciemny i prosty interfejs powinien przypaść do gustu użytkownikom.
Ciemny i prosty interfejs powinien przypaść do gustu użytkownikom.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
31.07.2019 09:22, aktualizacja: 28.03.2023 10:13

Po majowej zapowiedzi przyszedł czas na oficjalną premierę nowego Android Auto. Google wprowadziło szereg zmian, które uczyniły interfejs użytkownika znacznie przyjemniejszym w obsłudze. Chętni mogą już korzystać z najnowszej odsłony aplikacji.

Android Auto to aplikacja umożliwiająca przeniesienie funkcji naszego smartfona z systemem Android na ekran pokładowych multimediów. Google udostępniło właśnie najnowsze wydanie tego rozwiązania. Aby z niego skorzystać, należy dysponować oprogramowaniem zaktualizowanym do wersji v4.5.5928. W niektórych przypadkach do działania konieczne jest także wyczyszczenie pamięci cache i danych w smartfonie.

Głównym celem projektantów Google było uproszczenie i wizualne wyczyszczenie interfejsu, co powinno ułatwić korzystanie z aplikacji. Całość prezentuje się nowocześniej i jest bardziej przejrzysta. Z uwagi, że jest to aplikacja wykorzystywana podczas jazdy, łatwiejsza obsługa stanowi ważny element, który wpływa na bezpieczeństwo.

Ciemna kolorystyka interfejsu przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy podróżują w nocy. Użytkownicy zauważą też zapewne, że Google pozbyło się ekranu z widżetami, na rzecz siatki aplikacji, którą znamy już chociażby z konkurencyjnego Apple CarPlay. Zrezygnowano też z dolnego paska szybkiego dostępu, który teraz pełni funkcję wspomagającą w przypadku korzystania z kilku aplikacji jednocześnie.

Wyświetli on np. wykonawcę podczas słuchania muzyki lub proste wskazania map nawigacji. Po kilku miesiącach testów, w których brali udział także nieliczni użytkownicy, Google może pochwalić się ostatecznym, stabilnym wydaniem. Niewielkie, lecz znaczące poprawki Android Auto powinny uprzyjemnić korzystanie z tego rozwiązania.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)