Ferrari wstrzymało zamówienia na F8 Tributo. Takiego popytu jeszcze nie było

Ferrari wstrzymało zamówienia na F8 Tributo. Takiego popytu jeszcze nie było

F8 Tributo znikło z oficjalnej dystrybucji Ferrari
F8 Tributo znikło z oficjalnej dystrybucji Ferrari
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ferrari
Aleksander Ruciński
15.03.2022 12:37, aktualizacja: 14.03.2023 12:56

Mieli kurę znoszącą złote jajka, lecz postanowili wstrzymać produkcję. Decyzja Ferrari jest równie tajemnicza, co niezrozumiała. Niezależnie jednak od powodów - F8 Tributo oficjalnie wypadło z oferty.

Informacje, jakie od lutego 2022 roku krążyły po forach entuzjastów Ferrari, zostały oficjalnie potwierdzone przez menedżera produktowego, Jacopo Marcona, na którego powołuje się portal Automotive News Europe (ANE). Zgodnie z doniesieniami przedstawiciela marki wstrzymano zamówienia na model F8 Tributo, zarówno z nadwoziem coupe, jak i Spider.

Dlaczego? Tego Ferrari już nie zdradza. Decyzja wydaje się jednak zaskakująca, gdyż był to prawdziwy hit, który zapewnił marce pokrycie produkcji na cały 2023 roku. Sam szef Benedetto Vigna w lutym przyznawał, że nigdy wcześniej w historii Ferrari nie mierzyło się z aż takim popytem.

Nieoficjalnie wiemy, że kontrowersyjna decyzja może stanowić grunt dla nowego lidera gamy, jakim ma być hybrydowe 296 GTB. Więcej szczegółów zdradza Mateusz Żuchowski, w relacji z pierwszych jazd tym modelem, którą znajdziecie poniżej.

Ferrari wciąż jednak oficjalnie nie zdradza swojej strategii, tym bardziej, że - jak donosi ANE — Marcon nie wyklucza wznowienia sprzedaży F8.

Jedno jest pewne. Zamieszanie wokół F8 Tributo z pewnością jeszcze bardziej podgrzeje zainteresowanie. Powinno też wpłynąć na wartość już sprzedanych egzemplarzy. Ci, którym udało się dokonać zakupu, mogą zacierać ręce.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)