Do tych samochodów już nikt nie wrócił. Należały do ofiar zamachu na WTC z 11 września 2001

Do tych samochodów już nikt nie wrócił. Należały do ofiar zamachu na WTC z 11 września 2001

Auta zaparkowane 11 września 2001 w pobliżu World Trade Center zostały zniszczone, ale te "porozrzucane" po mieście jeszcze długo przypominały o tragedii
Auta zaparkowane 11 września 2001 w pobliżu World Trade Center zostały zniszczone, ale te "porozrzucane" po mieście jeszcze długo przypominały o tragedii
Źródło zdjęć: © Hiro Oshima/WireImage via Getty Images
Mateusz Lubczański
11.09.2021 05:53, aktualizacja: 07.09.2023 12:41

Samochody zaparkowane pod stadionem drużyny Giants nie robią większego wrażenia. Dopiero gdy zdamy sobie sprawę, że należały do ofiar zamachu na World Trade Center, czyli jednego z najstraszniejszych ataków terrorystycznych, fotografia nabiera nowego znaczenia.

Wszyscy pamiętamy przerażające zdjęcia samolotów wlatujących 11 września 2001 roku wprost w wieże World Trade Center. Są jednak i fotografie, wykonane już po zamachu na WTC, które jeszcze bardziej pogłębiają smutek i przypominają o tragedii, jaka miała miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Po ofiarach zostały przecież samochody. Właściciele widocznych na poniższym zdjęciu pojazdów zostawili je na parkingu przed zamachem na WTC. Po ataku terrorystycznym już po nie nie wrócili. Auta jeszcze przez długi czas przypominały o tragicznych wydarzeniach.

Auta porzucone po zamachu na parkingu stadionu
Auta porzucone po zamachu na parkingu stadionu© reddit

Parking stadionu Giantów był jednym z popularniejszych miejsc, gdzie parkowano cztery kółka, by następnie przesiąść się do kolejki zmierzającej do samego centrum finansowego w Nowym Jorku. Podobnych miejsc, w których pozostały należące do ofiar zamachu na WTC pojazdy, było więcej. "Przejeżdżałeś obok nich każdego dnia i widząc te same samochody w tych samych miejscach, zdawałeś sobie sprawę, że ich właściciel prawdopodobnie po nie nie wróci" – pisze jeden z internautów.

Inny wspomina, że pracował w tym czasie w dziale finansowym jednego z czołowych producentów samochodów w Stanach Zjednoczonych. "Jeśli (…) zdał sobie sprawę, że leasingowane auto należało do kogokolwiek, kto zginął podczas zamachu, zapominał o całej sprawie, a rodzina mogła zatrzymać samochód" – podsumowuje.

Zaparkowane na stadionie Giantów samochody, pozostawione tam przez ofiary ataku z 11 września 2001, już tam nie stoją. Nie stanowiły bowiem żadnej historycznej wartości. Zostały jednak na powyższej fotografii i przypominają o tragedii, jaka wydarzyła się 20 lat temu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)