To było bardzo głupie. Kradli samochód na oczach policji

To było bardzo głupie. Kradli samochód na oczach policji25.02.2023 21:47
Złodzieje zostali złapani na gorącym uczynku
Złodzieje zostali złapani na gorącym uczynku
Źródło zdjęć: © Materiały WP | Adobe

Kradzieże samochodów nie są już taką plagą jak dawniej, ale nadal nie należą do rzadkości. Często zajmują się nimi wyspecjalizowane grupy przestępcze, ale nie brakuje też amatorów w tym fachu. Takimi można nazwać parę, która chciała ukraść hondę na oczach policji.

Wieczorową porą policjanci patrolujący warszawką Wolę zauważyli mężczyznę i kobietę, którzy kręcili się przy zaparkowanej hondzie. Nagle funkcjonariusze usłyszeli, jak w samochodzie włączył się alarm i zobaczyli, że mężczyzna natychmiast wsiadł do auta. Policjanci od razu interweniowali, a mężczyzna nie tylko był agresywny i wulgarny wobec funkcjonariuszy, ale też ani on, ani towarzysząca mu kobieta nie umieli wytłumaczyć, co robią w tym miejscu.

Policjanci zauważyli, że klamka i zamek w aucie są wyłamane. Jak ustalili, uszkodził je zatrzymany mężczyzna, aby ukraść samochód. W tym czasie towarzysząca mu kobieta stała na czatach. Jak widać nieskutecznie, gdyż policjanci wszystko zauważyli i złapali złodziei na gorącym uczynku.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani, a na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny. W torebce zatrzymanej funkcjonariusze znaleźli takie przedmioty jak śrubokręt i szpachelkę. Okazało się, że oboje złodziei było znanych policji. 28-latek był pięciokrotnie poszukiwany i siedmiokrotnie zatrzymywany oraz notowany. Kobieta również była już wcześniej poszukiwana i notowana.

Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży pojazdu z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące, a kobieta objęta dozorem policyjnym. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)