Cenny łup w bagażniku. Policjant po służbie miał nosa

Cenny łup w bagażniku. Policjant po służbie miał nosa

Łup znaleziony w bagażniku
Łup znaleziony w bagażniku
Źródło zdjęć: © policja
Aleksander Ruciński
20.10.2022 15:27, aktualizacja: 20.10.2022 18:35

Funkcjonariusz skierniewickiej policji w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na podejrzany samochód jeżdżący w kółko po jednym z osiedli. Przeczucie sprawiło, że wezwał na miejsce kolegów. Jak się okazało, słusznie.

Zdarzenie miało miejsce 17 października 2022 roku na osiedlu Widok w Skierniewicach. Samochód na obcych tablicach rejestracyjnych z podejrzanie zachowującymi się mężczyznami krążył po okolicy, co wzbudziło zainteresowanie funkcjonariusza po służbie.

Policjant zadzwonił do swoich kolegów z prośbą, by ci skontrolowali wskazane auto. Funkcjonariusze namierzyli pojazd i zatrzymali go do kontroli na terenie Mokrej Prawej. Szybko okazało się, że przeczucie kryminalnego było słuszne. W bagażniku auta ujawniono trzy katalizatory, a pod siedzeniami piłę do ich wycinania.

Kierowca i pasażer (43- i 35-latek z Pabianic) nie potrafili wyjaśnić całej sytuacji. Zostali więc doprowadzeni do skierniewickiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące pięciu kradzieży. Jak się okazało, działali na terenie powiatu skierniewickiego, jak i łowickiego.

W trakcie czynności sprawdzających zabezpieczono trzy kolejne katalizatory. Sprawa może więc być rozwojowa. Mężczyźni trafili do aresztu, gdzie poczekają na wyrok sądu. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)