Autodrom Pomorze - wkrótce otwarcie nowego toru i ośrodka szkolenia kierowców

Autodrom Pomorze - wkrótce otwarcie nowego toru i ośrodka szkolenia kierowców
Źródło zdjęć: © fot. autodrompomorze.pl
Mariusz Zmysłowski

21.07.2015 10:14, aktual.: 02.10.2022 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Budowa ODTJ Autodrom Pomorze rozpoczęła się w październiku 2014 roku. Otwarcie ośrodka nastąpi już 24 lipca. Co będzie oferować nowy obiekt?

Autodrom Pomorze składa się z asfaltowego, odkrytego toru kartingowego o długości 1047 m, ziemnego toru dla quadów o długości około 500 m, płyty poślizgowej prostokątnej (150x50 m), okrągłej płyty poślizgowej o średnicy 68 m, placu manewrowego w rozmiarach 100x200 m oraz z wzniesienia z łukiem. Ośrodek ma również budynki biurowe z halą garażową o powierzchni ponad 500 m2 i salę wykładową dla 20 słuchaczy.

Makieta Autodromu Pomorze
Makieta Autodromu Pomorze© fot. autodrompomorze.pl

Na razie tor kartingowy nie ma homologacji pozwalającej na organizowanie zawodów rangi krajowej, ale twórcy Autodromu Pomorze są w trakcie zdobywania stosownych dokumentów. Na razie będzie można więc uczestniczyć w jazdach rekreacyjnych na wózkach należących do ośrodka. Ceny podstawowe od poniedziałku do czwartku wynoszą 30 zł za 8 minut, 48 zł za 15 minut i 85 zł za 30 minut. Od piątku do niedzieli stawki dla danych czasów to odpowiednio 35, 58 i 100 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest w dziale karting Autodromu Pomorze.

Podstawowym zadaniem ośrodka będzie doskonalenie techniki jazdy kierowców. W ofercie znajdują się szkolenia indywidualne, szkolenia dla firm, jazda w warunkach specjalnych dla kategorii C i D, szkolenia na motocyklach do 125 cm3 dla osób posiadających prawo jazdy kat. B od minimum 3 lat, szkolenia instruktorów techniki jazdy, szkolenia w ekstremalnych sytuacjach drogowych dla młodych kierowców oraz specjalny pakiet szkolenie przed zimą. Cennik jest zatem bardzo rozbudowany. Przykładowe szkolenie doskonalenia techniki jazdy trwające 4 godziny i prowadzone na prywatnym samochodzie kosztuje 400 zł. Dodatkowe 200 zł zapłacimy za wykorzystanie pojazdu z ośrodka. Szczegółowy cennik można znaleźć na stronie Autodromu Pomorze.

Obraz
© fot. autodrompomorze.pl

Nie jest to zapewne ostatni tego typu ośrodek, o jakim przeczytamy w najbliższych latach. Wkrótce zmienią się przepisy dotyczące nowych kierowców i każdy, kto otrzyma uprawnienia do jazdy samochodem, będzie zobowiązany do odbycia szkolenia z doskonalenia techniki jazdy. Do wejścia w życie tych zmian w ustawie o ruchu drogowym ma dojść już w przyszłym roku. O ile obecnie w takich kursach biorą udział jedynie zainteresowani dodatkową poprawą swoich umiejętności oraz kierowcy skierowani przez swoje firmy, tak w przyszłości będzie je odbywał każdy, kto zakończy egzamin na prawo jazdy z pozytywnym wynikiem.

Szkolenia w Autodromie Pomorze ruszą już 25 lipca. Obiekt będzie czynny 7 dni w tygodniu od 8 do 20. Ośrodek mieści się w Pszczółkach przy ul. Żuławskiej 5.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)