Autobusy z przyczepami na rowery ruszyły z Krakowa

Autobusy z przyczepami na rowery ruszyły z Krakowa

Autobusy z przyczepami na rowery rozpoczęły kursy z Krakowa do Ojcowa
Autobusy z przyczepami na rowery rozpoczęły kursy z Krakowa do Ojcowa
Źródło zdjęć: © fot. ZTP Kraków
Anna Piątkowska-Borek
09.07.2022 13:04, aktualizacja: 13.03.2023 16:40

Kraków przygotował specjalną ofertę dla rowerzystów. Autobusy kursujące ze stolicy Małopolski do Ojcowa wyposażono w dwie przyczepy, na które można załadować po 20 rowerów. Kursy rozpoczęły się w sobotę 9 lipca.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie zakupił dwie przyczepy w cenie po 10,2 tys. zł każda. Mają one długość 6,25 m i mogą przewieźć po 20 rowerów.

Autobusy z przyczepami na rowery jeżdżą na linii rekreacyjnej LR0. Kursy rozpoczynają się na Osiedlu Podwawelskim w Krakowie, a kończą na Zamku w Ojcowie. Po drodze autobusy zatrzymują się na kilkunastu przystankach, ale załadunek i wyładunek rowerów odbywa się jedynie na przystanku początkowym i końcowym.

Autobusy na linii LR0 kursują tylko w soboty i święta, pod warunkiem że są to dni pogodne. Jeśli zapowiada się słoneczny weekend, to można planować wycieczkę. Aby się upewnić, czy autobus w dany dzień na pewno pojedzie, warto sprawdzić to u źródła. Informację można uzyskać na stronie www.kmkrakow.pl oraz dzwoniąc na infolinię MPK S.A. w Krakowie – tel. 19150.

Autobusy z przyczepami na rowery jeżdżą z Krakowa do Ojcowa między godziną 8:05 a 17:25. Ostatni kurs powrotny z Ojcowa, gdzie można załadować rower na przyczepę, jest o 18:30.

– Linię rekreacyjną obsługują cztery autobusy, dlatego co drugi kurs będzie mógł zabierać pasażerów, którzy mają ze sobą rower. Mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie będą korzystać z nowej oferty komunikacji miejskiej – mówi Łukasz Franek, dyrektor ZTP w Krakowie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)