AMG zbuduje konkurenta dla Porsche 918 Spyder?

AMG zbuduje konkurenta dla Porsche 918 Spyder?19.01.2015 08:46
Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo (2013)
Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo (2013)

W rozmowie z Motor Trend dyrektor AMG Tobias Moers zasugerował, że model AMG GT nie jest ostatnim słowem w bitwie na wozy sportowe Mercedesa.

Tobias Moers spytany o potencjalnego konkurenta dla Porsche 918 Spyder i innych superhybryd odpowiedział, że Mercedes chce być postrzegany na rynku jako marka na tym samym poziomie co konkurencja. Potem dodał, że chciałby uczynić technikę wyścigową dostępną dla użytkowników dróg publicznych.

Tutaj pojawia się dużo miejsca na spekulacje. Czy za napęd tej maszyny odpowiadałby znany już 4-litrowy silnik V8 z twin turbo? Ile KM rozwijałby cały układ napędowy? W kuluarach motoryzacji mówi się o ponad 1000 KM.

Jeśli Mercedes-AMG zdecyduje się na wprowadzenie takiej maszyny do produkcji, to raczej nie stanie się ona bezpośrednim konkurentem Porsche 918 Spyder, McLarena P1 i LaFerrari z prostej przyczyny. Jest już za późno. Zanim hybrydowe monstrum z gwiazdą na masce ujrzy światło dzienne minie jeszcze kilka lat. Prawdopodobnie mówimy tu więc o samochodzie z końca obecnej dekady.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)