Zatrzymali pijanego kierowcę. Takiego obrotu sprawy się nie spodziewali

Zatrzymali pijanego kierowcę. Takiego obrotu sprawy się nie spodziewali

To nie pierwszy raz, kiedy ten kierowca prowadził po alkoholu
To nie pierwszy raz, kiedy ten kierowca prowadził po alkoholu
Źródło zdjęć: © Policja
Maciej Skrzyński
05.01.2023 15:48, aktualizacja: 06.01.2023 07:33

Poniedziałek, 2 stycznia, ciepły początek roku. Policjanci z Myszkowa ustawili się w dogodnym miejscu, aby kontrolować kierowców. Widząc zbliżające się renault, jeden z funkcjonariuszy wystawił lizak i zatrzymał auto. Nie wiedział jeszcze, jak nietypowa czeka go historia.

43-letni mieszkaniec Żarek został poddany rutynowej kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu ma ponad promil alkoholu. Co więcej, nie posiadał także prawa jazdy, ponieważ zostało mu wcześniej zatrzymane za, a jakże, jazdę po pijanemu. Jak informuje asp. sztab. Barbara Poznańska, oficer prasowy KPP w Myszkowie, mężczyznę oraz auto odebrała żona. Jednak już dwie godziny później ten sam patrol czekała nie lada niespodzianka.

Stojąc dokładnie w tym samym miejscu, zobaczyli zatrzymanego dwie godziny wcześniej delikwenta. Ponownie siedział za kierownicą samochodu. Tym razem alkomat pokazał pół promila mniej niż za pierwszym razem, ale kierowcy nie odebrała już żona. Został zatrzymany i odwieziony na komisariat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za jazdę bez uprawnień grozi mu grzywna w wysokości minimum 1500 złotych oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości dodatkowo przyjdzie mu zapłacić minimum 2500 złotych, ale skończyć się może nawet na dwóch latach w więzieniu. Biorąc pod uwagę powtarzalność jego przewinień, sąd raczej nie będzie łaskawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)