Niebawem pojeździsz Toyotą GR 86. Dołączy do Supry i Yarisa w Gran Turismo Sport

Niebawem pojeździsz Toyotą GR 86. Dołączy do Supry i Yarisa w Gran Turismo Sport08.04.2021 12:00
Stylistycznie GR 86 stanowi ewolucję poprzednika.
Stylistycznie GR 86 stanowi ewolucję poprzednika.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota

Na początku kwietnia 2021 roku Toyota oficjalnie pochwaliła się swoim nowym coupe. Mowa oczywiście o modelu GR 86, który niebawem ma pojawić się w salonach. Wcześniej jednak pojeździmy nim w wirtualnym świecie. Wszystko dzięki konsolowemu tytułowi Gran Turismo Sport.

Posiadacze konsol PlayStation mają kolejny powód do radości. Lista samochodów dostępnych w Gran Turismo Sport niebawem zostanie zaktualizowana o kolejną, ciekawą pozycję. Mowa o premierowej Toyocie GR 86 - duchowym następcy kultowej GT 86 oraz młodszej siostrze GR Supry i GR Yarisa.

Debiut w cyfrowym świecie może być dla wielu zaskakujący, gdyż auto jeszcze nie trafiło na rynek. Jednakże producenci, szczególnie ci japońscy, w ostatnich czasach coraz chętniej udostępniają graczom swoje auta jeszcze przed rynkowym startem. Niedawnym przykładem jest Nissan Z Proto, którym możemy pojeździć w Project Cars 3.

Wracając jednak do GR 86, Sony nie pochwaliło się oficjalną datą aktualizacji, która pozwoli konsolowcom zapoznać się z nowym autem. Najprawdopodobniej jest to kwestia kilku tygodni. Co warte odnotowania, nowy GR dołączy do Yarisa i Supry w wyścigowej seriii GR Toyota Gazoo Racing GT Cup, co zdecydowanie powinno ucieszyć fanów marki i graczy preferujących tę ligę.

A kiedy będzie nam dane podziwiać GR 86 na własne oczy? Tego jeszcze nie wiemy. Póki co wiadomo, że auto trafi do Europy i będzie zasilane 2,4-litrowym boxerem o mocy 235 KM. To spory przeskok w stosunku do poprzednika, który jednak może zaowocować wysoką ceną. Głównie z powodu wyższego podatku akcyzowego wynikającego z pojemności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)