Nissan Z Proto debiutuje w Project Cars 3. Pytanie czy dane techniczne są prawdziwe?

Nissan Z Proto debiutuje w Project Cars 3. Pytanie czy dane techniczne są prawdziwe?

Nissan Z Proto to jeżdżący koncept poprzedzający model 400Z.
Nissan Z Proto to jeżdżący koncept poprzedzający model 400Z.
Źródło zdjęć: © fot. Zrzut ekranu z gry Project Cars 3
Aleksander Ruciński
10.03.2021 11:22, aktualizacja: 16.03.2023 14:20

400Z to długo oczekiwany następca 370Z. Sportowe coupe Nissana póki co nie doczekało się oficjalnej premiery. Tajemnicą pozostawały też technikalia. Jego przedprodukcyjna wersja Z Proto zadebiutowała jednak w wirtualnym symulatorze Project Cars 3.

Ci, którzy chcieliby pojeździć nowym sportowym nissanem, mają już taką możliwość. Wszystko dzięki tytułowi Project Cars 3 dostępnemu zarówno na konsole, jak i komputery PC. Paczka samochodów została właśnie uzupełniona o nowe pozycje. Wśród nich znalazł się Nissan 400Z przedstawiony przedprodukcyjną nazwą Nissan Z Proto. To dość ciekawe, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, że auto nie miało jeszcze oficjalnej, rynkowej premiery.

Ta zapowiadana jest na 2021 rok, ale dokładna data pozostaje nieznana. Podobnie jak oficjalne dane techniczne. Project Cars pozwala jednak dość dokładnie zapoznać się ze specyfikacją wirtualnych samochodów, która w zdecydowanej większości przypadków odpowiada rzeczywistości. Jeśli podobnie jest w przypadku nowego nissana, możemy założyć, że właśnie poznaliśmy detale dotychczas ukrywane przez producenta.

Nissan Z Proto (2021)
Nissan Z Proto (2021)© fot. Zrzut ekranu z gry Project Cars 3.

Według katalogu Project Cars 3 nowy Z Proto/400Z może pochwalić się 3-litrowym, podwójnie doładowanym silnikiem V6 generującym 450 KM mocy. Maksymalny moment obrotowy pozostaje nieznany, ale znamy za to wagę - 1475 kg wydaje się naprawdę niezłym wynikiem.

Jeśli powyższe wartości znajdą odzwierciedlenie w produkcyjnym aucie, będzie ono nie tylko mocniejsze, ale i lżejsze od największego rywala, jakim wydaje się Toyota Supra. Na potwierdzenie wspomnianych danych musimy jednak poczekać do oficjalnej rynkowej premiery.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)