TestyRenaultTest wideo: Renault Austral to nie Nokia 3310

Test wideo: Renault Austral to nie Nokia 3310

Mateusz Żuchowicz

17.05.2023 12:30, aktual.: 08.12.2023 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Renault Austral jest następcą wszystkim dobrze znanego Kadjara. Porównywanie jednak tych dwóch modeli ze sobą jest jak porównywanie Nokii 3310 do współczesnego smartfona, bo mamy tutaj technologiczną przepaść, a przynajmniej tak twierdzi Renault.

Czy rzeczywiście tak jest? Austral oferuje aż 32 systemy wspomagania prowadzenia oraz innowacyjne systemy bezpieczeństwa biernego. I jak twierdzi producent, to wszystko wynosi go na szczyt segmentu pod względem komfortu i bezpieczeństwa. A musicie przyznać, że to dość odważna deklaracja.

Renault Austral
Renault Austral© WP | Mateusz Żuchowicz

Trzydzieści dwa systemy wspomagania prowadzenia w nowym Renault Australu dzielą się na trzy kategorie: prowadzenie, parkowanie oraz bezpieczeństwo. Aby sprawdzić, jak działają, najlepiej wybrać się podróż. Jak się pewnie domyślacie, dokładnie tak zrobiłem.

Australem wybrałem się w Bieszczady, a na trasie przetestowałem większość systemów. Oczywiście nie udało mi się sprawdzić wszystkich, ale skupiłem się na tych, które są najbardziej innowacyjne, bo sami przyznacie, że head-up display to już raczej nikogo nie zadziwi. Zapraszam na test wideo umieszczony powyżej. Przekonacie się, czy Austral rzeczywiście jest taki innowacyjny.

Mateusz Żuchowicz
Mateusz Żuchowicz© WP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także