TestyRenaultTest wideo: Renault Austral to nie Nokia 3310

Test wideo: Renault Austral to nie Nokia 3310

Mateusz Żuchowicz
17.05.2023 12:30, aktualizacja: 21.05.2023 13:19

Renault Austral jest następcą wszystkim dobrze znanego Kadjara. Porównywanie jednak tych dwóch modeli ze sobą jest jak porównywanie Nokii 3310 do współczesnego smartfona, bo mamy tutaj technologiczną przepaść, a przynajmniej tak twierdzi Renault.

Czy rzeczywiście tak jest? Austral oferuje aż 32 systemy wspomagania prowadzenia oraz innowacyjne systemy bezpieczeństwa biernego. I jak twierdzi producent, to wszystko wynosi go na szczyt segmentu pod względem komfortu i bezpieczeństwa. A musicie przyznać, że to dość odważna deklaracja.

Renault Austral
Renault Austral© WP | Mateusz Żuchowicz

Trzydzieści dwa systemy wspomagania prowadzenia w nowym Renault Australu dzielą się na trzy kategorie: prowadzenie, parkowanie oraz bezpieczeństwo. Aby sprawdzić, jak działają, najlepiej wybrać się podróż. Jak się pewnie domyślacie, dokładnie tak zrobiłem.

Australem wybrałem się w Bieszczady, a na trasie przetestowałem większość systemów. Oczywiście nie udało mi się sprawdzić wszystkich, ale skupiłem się na tych, które są najbardziej innowacyjne, bo sami przyznacie, że head-up display to już raczej nikogo nie zadziwi. Zapraszam na test wideo umieszczony powyżej. Przekonacie się, czy Austral rzeczywiście jest taki innowacyjny.

Mateusz Żuchowicz
Mateusz Żuchowicz© WP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)