Škoda wstrzymuje produkcję w Kvasinach. Powód ten sam co w Volkswagenie

Produkcja Škody - zdjęcie ilustracyjne
Produkcja Škody - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Škoda
Aleksander Ruciński

11.09.2023 09:39, aktual.: 11.09.2023 11:01

Czeska fabryka Škody w Kvasinach 11 września 2023 roku wstrzymała produkcję do odwołania. Powodem są problemy z dostawami komponentów pochodzących ze Słowenii, po tym jak tamtejsze zakłady zostały nawiedzone przez powodzie.

Kolejna fabryka koncernu Volkswagena boleśnie odczuwa skutki braku podzespołów pochodzących od słoweńskich poddostawców. Najpierw ogłoszono ograniczenia w produkcji VW T-Roca wytwarzanego w Portugalii, potem to samo stało się z zakładami w Wolfsburgu, a teraz problemy dotknęły również Škodę.

"Ze względu na zakłócenia w dostawach komponentów w całym łańcuchu dostaw koncernu VW, w najbliższym okresie Škoda Auto również może borykać się z niedoborami" – czytamy w komunikacie potwierdzającym wstrzymanie produkcji w Kvasinach.

Przedstawiciele marki dodają, że nie mogą wykluczyć również problemów w innych zakładach. Jednocześnie zaznaczają, że firma cały czas pracuje nad minimalizacją strat, starając się dostarczyć klientom tak wiele aut, jak to tylko możliwe.

Przerwa w Kvasinach potrwa minimum tydzień. Škoda produkuje tam Kodiaqa, Karoqa i Superba. Niewykluczone, że klienci czekający, na któryś z tych modeli będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)