Rolls-Royce Cullinan w skali 1:8 wygląda jak prawdziwy i ma kokpit wykończony drewnem

Rolls-Royce Cullinan w skali 1:8 wygląda jak prawdziwy i ma kokpit wykończony drewnem

Wygląda jak prawdziwy. W kwestii prezencji w 100-procentach odpowiada oryginałowi.
Wygląda jak prawdziwy. W kwestii prezencji w 100-procentach odpowiada oryginałowi.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
22.05.2020 10:09, aktualizacja: 22.03.2023 11:28

Rolls-Royce będący producentem najbardziej luksusowego SUV-a na świecie, Cullinana, wystartował z programem budowy modeli w skali 1:8. Chętni klienci będą więc mogli nabyć pomniejszony odpowiednik, który w 100-procentach będzie odzwierciedlał ich prawdziwe auto.

Rolls-Royce Cullinan w skali 1:8 przez wielu może być uznany za fanaberię, ale skoro producent zdecydował się tworzyć pomniejszone repliki, widocznie istnieją klienci chętni na takie cudo. Ci, którym wydaje się, że to zwykła zabawka, są w wielkim błędzie. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że autko mierzy aż 66 cm długości.

Do tworzenia miniaturowych SUV-ów wydzielono zespół specjalistów, którzy odpowiadają za ręczną produkcję tych cacek. Każdy egzemplarz składa się z ponad tysiąca indywidualnych elementów, a jego budowa pochłania łącznie 450 roboczogodzin.

Klienci mogą wybierać spośród 40 tys. lakierów nadwozia i kilkuset konfiguracji wykończenia wnętrza. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, Rolls-Royce stara się korzystać z dokładnie tych samych materiałów, które znajdziemy w pełnowymiarowym Cullinanie. Oznacza to, że kokpit w skali 1:8 jest wykończony drewnem, a na fotelach znajdziemy identyczne przeszycia i wstawki.

Modele są też wyposażone w pełni funkcjonalne oświetlenie, a także otwierane drzwi i klapy. Rolls-Royce zamierza traktować miniaturę Cullinana jako miły dodatek do zakupu prawdziwego auta. Każdy stworzony egzemplarz w skali powinien docelowo odpowiadać dużemu odpowiednikowi w kwestii konfiguracji. Nie ma jednak przeciwwskazań do zamówienia indywidualnie wykończonej sztuki.

Oczywiście producent nie chwali się ceną tej zabawki, która zapewne podobnie jak w przypadku prawdziwych aut w dużej mierze uzależniona jest od konkretnych opcji wykończenia.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)