Volkswagen ma nowego szefa. Jest nim Ralf Brandstaetter

Ralf Brandstaetter pracuje w Volkswagenie od 1993 roku.
Ralf Brandstaetter pracuje w Volkswagenie od 1993 roku.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński

09.06.2020 08:53, aktual.: 22.03.2023 11:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Herbert Diess, który dotychczas pełnił rolę prezesa koncernu Volkswagena, jak i samej marki Volkswagen, oddał jedno ze stanowisk Ralfowi Brandstaetterowi, posiadającemu kilka dekad doświadczenia w branży.

Herbert Diess szefem koncernu, a Ralf Brandstaetter dyrektorem generalnym marki Volkswagen - tak w wyniku decyzji zarządu Volkswagen AG wyglądają dwa najważniejsze stanowiska w firmie. Tym samym Diess przestał być jednoczesnym prezesem koncernu i samej marki Volkswagen.

Co to oznacza dla niemieckiego giganta? Podział stanowisk z pewnością pozwoli każdemu z dyrektorów lepiej skupić się na swoich zadaniach - Diess zajmie się Volkswagenem jako ogółem zrzeszającym wiele marek, a Brandstaetter wesprze strategiczny rozwój samego producenta z Wolfsburga.

"Ralf Brandstaetter jest jednym z najbardziej doświadczonych menedżerów w firmie. W ciągu ostatnich dwóch lat z powodzeniem przewodził Volkswagenowi jako dyrektor operacyjny i odegrał kluczową rolę w kształtowaniu transformacji marki”- powiedział dyrektor generalny koncernu Volkswagen AG, dr Herbert Diess.

Brandstaetter może pochwalić się bardzo bogatym doświadczeniem w Volkswagenie, z którym zaczął swoją przygodę w 1993 roku. Początkowo odpowiadał za zaopatrzenie komponentów podwozia i układu napędowego. W 2003 roku zarządzał wdrożeniami nowych modeli, by 2 lata później przenieść się do Seata, gdzie pełnił m.in. stanowiska szefa zakupów oraz dyrektora produktowego.

W 2015 roku mianowano go generalnym przedstawicielem Volkswagen AG, a w 2018 dyrektorem operacyjnym Volkswagen Passenger Cars. 1 lipca 52-latek awansuje na dyrektora generalnego, który w najbliższych latach poprowadzi markę z naciskiem na rozwój elektromobilności i zwiększenie konkurencyjności Volkswagena w segmencie pojazdów elektrycznych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)