R4 zamiast V8? Toyota Land Cruiser 70 może dostać bardziej ekologiczny napęd

R4 zamiast V8? Toyota Land Cruiser 70 może dostać bardziej ekologiczny napęd31.01.2023 09:28
Toyota Land Cruiser 70 series 70th Anniversary Edition
Toyota Land Cruiser 70 series 70th Anniversary Edition
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota

Od kilku miesięcy produkcja kultowej Toyoty Land Cruiser serii 70 idzie pełną parą, a zamówienia w Australii czasowo wstrzymano, by oddać klientom tyle aut, ile chcą kupić. W zupełnie innej sytuacji są Japończycy, którzy też chcieliby taki samochód, ale ze względów ekologicznych nie mogą. Pojawiły się jednak pogłoski o potencjalnym rozwiązaniu problemu.

Japońskie media motoryzacyjne, m.in. Bestcarweb, donoszą, że Land Cruiser J7 może wrócić do sprzedaży w Japonii, ale nie z silnikiem V8 jak w Australii, lecz z jednostką 2.8 z modelu Hilux. Dodatkowo model mógłby być wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.

Co ciekawe, silnik ten generuje podobną moc i moment obrotowy jak 4,5-litrowy diesel V8, ale tylko jeśli mówimy o wartościach maksymalnych. Oczekiwania są takie, że tylko zespół napędowy, tj. silnik i skrzynia biegów, trafią na ramę J7. Pozostałe elementy napędu będą niezmienione. Tym samym zachowane zostaną parametry użytkowe i legendarna trwałość samochodu.

Na razie to tylko pogłoski, ale jeśli J7 faktycznie dostanie napęd z Hiluxa, to nie tylko może trafić na rynek japoński, z którego zniknęła w 2015 roku. Łatwiej byłoby wprowadzić taki samochód również do sprzedaży w Europie, choćby limitowanej, jak ma zamiar to zrobić Ford z modelem Bronco. Popatrzcie na zdjęcie otwierające i zadajcie sobie pytanie: czy chcielibyście mieć takie auto?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)