R4 zamiast V8? Toyota Land Cruiser 70 może dostać bardziej ekologiczny napęd

R4 zamiast V8? Toyota Land Cruiser 70 może dostać bardziej ekologiczny napęd

Toyota Land Cruiser 70 series 70th Anniversary Edition
Toyota Land Cruiser 70 series 70th Anniversary Edition
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota
Marcin Łobodziński
31.01.2023 09:28, aktualizacja: 31.01.2023 14:15

Od kilku miesięcy produkcja kultowej Toyoty Land Cruiser serii 70 idzie pełną parą, a zamówienia w Australii czasowo wstrzymano, by oddać klientom tyle aut, ile chcą kupić. W zupełnie innej sytuacji są Japończycy, którzy też chcieliby taki samochód, ale ze względów ekologicznych nie mogą. Pojawiły się jednak pogłoski o potencjalnym rozwiązaniu problemu.

Japońskie media motoryzacyjne, m.in. Bestcarweb, donoszą, że Land Cruiser J7 może wrócić do sprzedaży w Japonii, ale nie z silnikiem V8 jak w Australii, lecz z jednostką 2.8 z modelu Hilux. Dodatkowo model mógłby być wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.

Co ciekawe, silnik ten generuje podobną moc i moment obrotowy jak 4,5-litrowy diesel V8, ale tylko jeśli mówimy o wartościach maksymalnych. Oczekiwania są takie, że tylko zespół napędowy, tj. silnik i skrzynia biegów, trafią na ramę J7. Pozostałe elementy napędu będą niezmienione. Tym samym zachowane zostaną parametry użytkowe i legendarna trwałość samochodu.

Na razie to tylko pogłoski, ale jeśli J7 faktycznie dostanie napęd z Hiluxa, to nie tylko może trafić na rynek japoński, z którego zniknęła w 2015 roku. Łatwiej byłoby wprowadzić taki samochód również do sprzedaży w Europie, choćby limitowanej, jak ma zamiar to zrobić Ford z modelem Bronco. Popatrzcie na zdjęcie otwierające i zadajcie sobie pytanie: czy chcielibyście mieć takie auto?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)