Przejścia graniczne z Ukrainą otwarte. Jeszcze nie widać na nich dużego ruchu

Straż Graniczna nie donosi jeszcze o wzmożonym ruchu na przejściach granicznych z Ukrainą. Wszystkie są otwarte. Funkcjonariusze są jednak gotowi do pomocy uchodźcom i będą przyjmować wnioski o ochronę międzynarodową.

Polska ogłosiła swoją chęć pomocy obywatelom Ukrainy
Polska ogłosiła swoją chęć pomocy obywatelom Ukrainy
Źródło zdjęć: © mat. prasowe Straży Granicznej
Mateusz Lubczański

24.02.2022 | aktual.: 14.03.2023 13:12

"Będziemy reagować adekwatnie do zagrożenia. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to będą wzmacniane patrole. Naszym głównym zadaniem będzie ochrona granicy zielonej i kontrola przejść granicznych, tak jak było do tej pory" – powiedziała por. Anna Michalska cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Jak dodała Michalska, przyjmowanie wniosków starających się o ochronę nie są niczym nowym. Od 18 sierpnia 2020 roku przyjęto ponad 26 tys. białoruskich opozycjonistów.

Polsko-ukraińska granica ma ponad 535 kilometrów długości. Ochraniają ją dwa oddziały Straży Granicznej – Nadbużański i Bieszczadzki. Do dyspozycji kierowców jest osiem przejść: w Dorohusku, Korczowej, Hrebennem, Medyce, Budomierzu, Krościenku, Dołhobyczowie i Zosinie.

24 lutego Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę. Podczas bombardowań ucierpiały Kijów i Charków. Są pierwsze ofiary śmiertelne. Polska poinformowała o gotowości przyjęcia uchodźców.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)