Kolejki na stacjach i limity ilościowe. Polska wschodnia robi zapasy paliwa

Kolejki na stacjach i limity ilościowe. Polska wschodnia robi zapasy paliwa

Kolejki pojawiają się też na południu, tutaj przykład stacji w Tarnowie
Kolejki pojawiają się też na południu, tutaj przykład stacji w Tarnowie
Źródło zdjęć: © Fot. Tomasz Budzik
Aleksander Ruciński
24.02.2022 12:43, aktualizacja: 14.03.2023 13:12

Eskalacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego sprawiła, że Polacy mieszkający w pobliżu wschodniej granicy masowo ruszyli na stacje paliw. Kolejki do stacji paliw sięgają nawet kilkudziesięciu aut. Niektóre punkty wprowadziły też limity do 100 litrów.

Aktualizacja, 25.02:

Pierwsze doniesienia o wzmożonym ruchu na stacjach paliw niedaleko granicy polsko-ukraińskiej pojawiły się już przed południem 24 lutego 2022 roku. Nietypową sytuację odnotowały także wskaźniki ruchu Google Maps.

Kolejki widać również w Google Maps
Kolejki widać również w Google Maps© zrzuty ekranu z Google Maps

Skontaktowaliśmy się z kilkoma punktami Orlen, Lotos, a także sieci Moya w Hrubieszowie i okolicach. Pracownicy jednej ze stacji odmówili komentarza. Pozostali potwierdzili informacje o bardzo dużych kolejkach. Na stacji Moya dodatkowo wprowadzono limity zakupowe - maksymalnie do 100 litrów na tankowanie.

Podobne informacje docierają do nas również z innych zakątków Lubelszczyzny:

Jak udało się potwierdzić, w Suścu około godz. 14 stało 40-50 aut czekających na zatankowanie. Kolejki na stacjach zaczęły formować się też na południu kraju. W Tarnowie zobaczyliśmy kilka osób, które tankowały paliwo do kanistrów.

Na razie nie ma jednak powodów do paniki. Sytuacja na stacjach oddalonych od granicy wydaje się bowiem stabilna. Dla porównania - w okolicy Mińska Mazowieckiego zarówno ceny, jak i natężenie ruchu nie odbiegają od normy.

Analizując prognozy sprzed kilku dni, wydaje się, że nie ma powodów do obaw o ewentualne zapasy paliwa. Więcej światła na sprawę rzucą zapewne komentarze przedstawicieli koncernów paliwowych. Na razie czekamy na odpowiedź.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)