Protest kierowców na autostradzie A4. Kilkaset ciężarówek spowolni ruch

Protest kierowców na autostradzie A4. Kilkaset ciężarówek spowolni ruch

Ciężarówki zablokują autostradę A4.
Ciężarówki zablokują autostradę A4.
Źródło zdjęć: © fot, Marcin Łobodziński
Aleksander Ruciński
23.12.2020 10:25, aktualizacja: 16.03.2023 15:09

Przedstawiciele polskiej branży transportowej zapowiedzieli na środę 23 grudnia 2020 roku blokady ruchu na autostradzie A4. Na drogę wyjechać ma około 150 ciężarówek, których kierowcy w ramach protestu będą poruszać się z minimalną prędkością.

O planach protestujących poinformowała Polska Agencja Prasowa. Według doniesień PAP, kierowcy jadący 23 grudnia autostradą A4 powinni spodziewać się poważnych utrudnień. Szczególnie w okolicy węzła Krzywa - w kierunku Wrocławia - do węzła Pietrzykowice.

Zgodnie z planem protest ma potrwać około 5 godzin - od godz. 11 do 16. "Policyjne patrole na bieżąco monitorować będą przebieg wydarzeń na autostradzie, organizując ruch tak, by zniwelować ich skutki. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb porządkowych i śledzenie bieżących komunikatów medialnych dotyczących aktualnych utrudnień w ruchu" - mówi cytowany przez PAP nadkom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

To kolejny grudniowy protest przedstawicieli branży transportowej, którzy chcą zwrócić uwagę na problemy z jakimi borykają się w czasie pandemii. "Zaczęło się od stania w ogromnych korkach do granic, obaw o szykanowanie rodzin oraz obcinania wynagrodzeń w związku z brakiem ładunków. W międzyczasie pozamykano też toalety oraz prysznice i ograniczono dostęp do ciepłej żywności przy drogach" - cytuje branżowy portal 40.ton.net.

Dodatkowo atmosferę podgrzewa sytuacja na brytyjskich granicach, z którą mierzy się obecnie wielu polskich kierowców. Protesty w Polsce mogą więc być też postrzegane jako gest solidarności z osobami, którym być może nie uda się powrócić na święta do domów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)