Ciężarówki stoją w Wielkiej Brytanii. Kierowcy wezmą udział w operacji Stack

Ciężarówki stoją w Wielkiej Brytanii. Kierowcy wezmą udział w operacji Stack21.12.2020 08:44
Z Wielkiej Brytanii w kierunku Francji nie wyjeżdżają ciężarówki i nie wiadomo, kiedy się to zmieni
Z Wielkiej Brytanii w kierunku Francji nie wyjeżdżają ciężarówki i nie wiadomo, kiedy się to zmieni
Źródło zdjęć: © fot. Andrew Aitchison / Getty Images

Ruch kołowy pomiędzy Wielką Brytanią a Francją został całkowicie zablokowany, przez co na Wyspach tworzą się gigantyczne korki, a kierowcy nie mogą wrócić na kontynent. Rozwiązaniem dla kierowców ma być operacja Stack.

W chwili obecnej całkowicie zamknięty jest Eurotunnel i jakikolwiek ruch pomiędzy Wielką Brytanią a Francją. Kierowcy ciężarówek stoją w gigantycznych korkach. Przewoźnicy mogą wysłać do Francji jedynie naczepę. Stan ten ma się utrzymać przynajmniej do godziny 23.00 we wtorek 22 grudnia.

Ruch w drugim kierunku jest możliwy tylko dla obywateli brytyjskich oraz ciężarówek. Jednak ze względu na wiele niewiadomych odnośnie powrotu, jest to odradzane.

Operacja Stack

Każdy kierowca i jego ciężarówka mają spędzić czas oczekiwania na dalszą jazdę na tymczasowym parkingu zorganizowanym na autostradzie M20 (na jezdni), a niebawem także na lotnisku w Manston opodal Dover.

Operacja Stack była już w tym miejscu przeprowadzana wielokrotnie, ale jest ryzyko, że tym razem potrwa zdecydowanie dłużej. Jeśli kierowca ciężarówki będzie chciał wrócić inną trasą, może skorzystać z promu do Niderlandów - promy jeszcze kursują, ale na pokład zabierają tylko ciężarówki i kierowców.

Przyczyną wielkiego korka jest zakaz na ruch z Wielkiej Brytanii, wprowadzony przez inne kraje w związku z nową odmianą koronawirusa, która pojawiła się na Wyspach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)