Toyota wstrzymuje produkcję we Francji i Wielkiej Brytanii z powodu zamknięcia granic

Toyota wstrzymuje produkcję we Francji i Wielkiej Brytanii z powodu zamknięcia granic

Toyota wstrzymała produkcję w dwóch europejskich fabrykach.
Toyota wstrzymała produkcję w dwóch europejskich fabrykach.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
23.12.2020 09:57, aktualizacja: 16.03.2023 15:10

Granice z Wielką Brytanią zostały zamknięte w związku z wykryciem nowego szczepu koronawirusa. Decyzję boleśnie odczuła branża transportowa, co wpłynęło na pozostałe gałęzie gospodarki. Toyota zdecydowała się na zawieszenie produkcji z powodu wstrzymania dostaw komponentów.

We wtorek 22 grudnia 2020 roku fabryki Toyoty w Wielkiej Brytanii i Francji oficjalnie wstrzymały produkcję do odwołania. W oświadczeniu wystosowanym przez przedstawicieli marki możemy przeczytać, że przyczyną takiej decyzji były "zakłócenia w transporcie podzespołów".

Zarówno w zakładzie w brytyjskim Burnaston produkującym Corollę, jak i w fabryce Yarisa we francuskim Valenciennes planowano świąteczną przerwę od 24 grudnia. Kłopoty z poddostawcami sprawiły jednak, że pracownicy zostali wysłani do domów 2 dni wcześniej.

Zgodnie z pierwotnym planem taśmy we Francji mają wystartować ponownie 29 grudnia, a w Wielkiej Brytanii 5 stycznia, ale w związku z zaistniałą sytuacją terminy mogą ulec wydłużeniu.

Co ciekawe, na czas świąt swoją fabrykę zamyka także Honda. Mowa o zakładach w Swindon wytwarzających Civika. W przeciwieństwie jednak do Toyoty, harmonogram przebiega bez zakłóceń. Producent na razie nie zgłaszał problemów z dostępnością części i przewiduje, że 3 stycznia uda się wznowić działalność. Sytuacja jest jednak dynamiczna i niewykluczone, że za kilka dni prognozy będą mniej optymistyczne.

Wstrzymanie transportów na granicach może zauważalnie uderzyć w całą brytyjską gospodarkę, nie tylko branżę motoryzacyjną.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)