Policjanci z zarzutami. Wszystko zaczęło się od uszkodzonej szyby w BMW

Policjanci z zarzutami. Wszystko zaczęło się od uszkodzonej szyby w BMW

Z pozoru błahe uszkodzenie pociągnęło za sobą poważne konsekwencje. Zdjęcie ilustracyjne. Przedstawiony na nim radiowóz nie ma związku ze sprawą
Z pozoru błahe uszkodzenie pociągnęło za sobą poważne konsekwencje. Zdjęcie ilustracyjne. Przedstawiony na nim radiowóz nie ma związku ze sprawą
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
19.08.2021 13:02, aktualizacja: 14.03.2023 15:28

Uszkodzili szybę w służbowym radiowozie a winą próbowali obarczyć przypadkowego kierowcę. Wszystko to podobno za namową samego zwierzchnika. Poznańska prokuratura postawiła zarzuty czterem policjantom. Dwóch z nich odeszło już z policji.

Pozorna błahostka z jesieni 2019 roku przerodziła się w poważną sprawę kryminalną z udziałem czterech funkcjonariuszy poznańskiej policji. Jak donosi portal epoznan.pl, zaczęło się dość niewinnie, od uszkodzonej szyby służbowego radiowozu. Problem w tym, że nikt nie wiedział jak doszło do uszkodzenia. Przełożony polecił więc "załatwić" sprawę.

Policjanci wybrali się na poszukiwania "jelenia", którego można by uznać za winnego i pokryć koszty naprawy z jego polisy OC. Jak wynika z ustaleń prokuratury, na jednej z ulic Poznania, mieli zatrzymać ciężarówkę przewożącą kruszywo i poinformować kierowcę, że jeden z kamieni wydobywających się spod kół uszkodził szybę radiowozu.

Kierowca nie przyznał się do winy, a sprawa trafiła do sądu. Trudno powiedzieć kto doniósł o faktycznym przebiegu wypadków do Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Niewykluczone, że był to któryś z funkcjonariuszy, gdyż jak donosi portal epoznan.pl, o uszkodzonej szybie BMW miało wiedzieć wielu policjantów. Ostatecznie do akcji wkroczyła prokuratura, która na początku sierpnia 2021 roku skierowała akt oskarżenia do sądu Rejonowego Grunwald i Jeżyce w Poznaniu.

4 policjantów usłyszało zarzuty przekroczenia uprawnień, składania fałszywych zeznań i fabrykowania dowodów na niekorzyść niewinnego kierowcy ciężarówki. Jak ustalił TVN 24, dwóch oskarżonych nie pracuje już na stanowisku, a trzeci niebawem ma opuścić szeregi.

O dalszych losach pomysłowych policjantów zdecyduje sąd. Każdemu z zamieszanych w sprawę grozi kara do 3 lat pozbawieni wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)