Podpuszczają kierowców. Wystarczy, że zerkniesz na tablicę

Podpuszczają kierowców. Wystarczy, że zerkniesz na tablicę

Różne komendy mają różne nieoznakowane radiowozy (zdjęcie poglądowe)
Różne komendy mają różne nieoznakowane radiowozy (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © Policja
19.06.2023 17:26, aktualizacja: 19.06.2023 19:24

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie jeżdżą nieoznakowanym radiowozem. Jest to cupra leon. Warto jednak przyjrzeć się tablicom rejestracyjnym.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie korzystają z nieoznakowanego radiowozu, którym jest model Cupra Leon. Co ciekawe, wyróżnia się on charakterystyczną tablicą rejestracyjną, która stanowi swoistą przynętę na nieodpowiedzialnych kierowców.

Niektórzy kierowcy wiedzą, że policja często porusza się nieoznakowanymi samochodami, takimi jak BMW serii 3 czy 5 GT. W niektórych komendach można również spotkać na przykład kie ceed. Jednak funkcjonariusze z Kępna wybrali cuprę leona (a nie leona cuprę) o mocy 310 KM, co zdecydowanie wystarcza im w codziennej pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niestety, policyjna cupra ma nieco niefortunną tablicę rejestracyjną – PKE 1NA1. Na pierwszy rzut oka może się ona nie wyróżniać, ale biorąc pod uwagę, że jest zamontowana na policyjnym, nieoznakowanym radiowozie, skojarzenia nasuwają się same. I jak się okazuje, policyjna cupra leon ma pełne ręce roboty.

Warto zatem pamiętać, że nieoznakowane radiowozy mogą być nie tylko przynętą na nieodpowiedzialnych kierowców, ale także skutecznym narzędziem w walce z przestępczością na drogach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)