Pod prąd, na kapciu i bez świadomości – policja zatrzymała 49-latkę

Pod prąd, na kapciu i bez świadomości – policja zatrzymała 49‑latkę

Kobieta nie była świadoma, że jedzie na kapciu
Kobieta nie była świadoma, że jedzie na kapciu
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
12.07.2022 12:28, aktualizacja: 13.03.2023 16:38

Mercedes jadący pod prąd to widok jakich wiele. Niejednemu kierowcy zdarza się przecież popełnić błąd i zignorować znaki. Tym razem jednak lista przewinień była znacznie, znacznie dłuższa.

Zaczęło się dość banalnie - policjanci z Kielc zauważyli jadącego pod prąd mercedesa. Postanowili więc porozmawiać z kobietą siedzącą za kierownicą. Jak się jednak okazało, pani nieprzesadnie nadawała się do konwersacji.

49-latka niezbyt rozumiała powód kontroli. Nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, że jedzie w niewłaściwym kierunku. To jednak nic w porównaniu z przebitą oponą. Jakby tego było mało, kobieta miała problem z logiczną odpowiedzią na podstawowe pytania. Funkcjonariusze sięgnęli więc po alkomat.

Urządzenie wskazało wynik ponad trzech promili, stanowiący główną przyczynę takiego, a nie innego zachowania. Biorąc pod uwagę stan upojenia, to cud, że nie doszło do tragedii. Na razie skończyło się na zatrzymanym prawie jazdy, lecz o dalszych losach kobiety zdecyduje sąd. Za prowadzenie w tym stanie grozi do dwóch lat więzienia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)