Po pierwsze - nie zasypiać za kierownicą!

Po pierwsze - nie zasypiać za kierownicą!28.06.2010 10:19
Po pierwsze - nie zasypiać za kierownicą!
Michal Grygier

Telewizje komercjalne, zresztą publiczne również co widać na przykładzie TVP, lubują się w różnego rodzaju gorących newsach, dramatycznych wiadomościach, wypadkach i tragediach. W amerykańskiej stacji TLC istnieje program Out of Control Drivers, a oto jego urywek. Zresztą, całkiem zasadny i pouczający. Co się stanie, gdy zaśniemy za kierownicą.

Osobiście nie lubię tego typu programów, ale ta scena coś mi uświadomiła. Senność za kółkiem jest jedną z najbardziej nieodpowiedzialnych sytuacji jakie możemy spowodować. Wolę już szybko jeżdżącego (ale dobrze) kierowcę, niż takiego który po milionie przejechanych kilometrów jednego dnia zjedzie na mój pas! Dbajmy o dobrą kondycję za kierownicą.

Chłopaki z Moto.pl zrobili kiedyś test. Jeden się zwyczajnie uchlał, drugi (z tego co pamiętam) faszerował się jakimiś proszkami, a trzeci nie spał wiele godzin. Efekt badania był porażający. Sen jest naprawdę niebezpieczny. Nasza koncentracja spada dramatycznie.

Wracając do epizodu z programu Out of Control Drivers - scena przedstawia faceta, który wraca do domu po nocnej zmianie w jakiejś fabryce. Wraca typowym, amerykańskim pick-up'em. Po drodze mija stację benzynową, a w zasadzie ją demoluje! Zobaczcie koniecznie do czego może doprowadzić krótka drzemka w fotelu kierowcy...

Program jest podejrzewam przepełniony tego typu akcją. Dla fanatyków kolizji.

  • *A poniżej jego trailer:

Out of Control Drivers: Sneak Peek

Źródło: Autoblog

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)