Nürburgring oficjalnie na sprzedaż!

Nürburgring oficjalnie na sprzedaż!18.03.2013 18:41
Nürburgring oficjalnie na sprzedaż!
Bartosz Pokrzywiński

Po kilku latach poważnych problemów finansowych oraz akcjach społecznych wspieranych przez miłośników motoryzacji tor Nürburgring został oficjalnie wystawiony na sprzedaż.

Po kilku latach poważnych problemów finansowych oraz akcjach społecznych wspieranych przez miłośników motoryzacji tor Nürburgring został oficjalnie wystawiony na sprzedaż.

Wygląda na to, że wszystkie akcje w stylu Save The Ring, zbiórki pieniędzy oraz próby podtrzymania europejskiej świątyni motoryzacji spełzły na niczym. Na szczęście to tylko pozorny obraz zaistniałej sytuacji. Dlaczego?

Nie tylko Nordschleife, ale cały kompleks Nürburgring jest oficjalnie na sprzedaż i biorąc pod uwagę ostatnie lata, na pewno nie jest to informacja nacechowana mocno negatywnie. Gdy czytaliśmy o "ratowaniu Nürburgringu", w naszej podświadomości rysował się obraz, że obiekt może zostać całkowicie zlikwidowany.

Jest to bardzo mało prawdopodobne, wręcz wykluczone. Najprawdopodobniej wybór nowego właściciela nie będzie podyktowany wyłącznie liczbą cyfr na akcie notarialnym, ale także docelowym przeznaczeniem obiektu.

Wcześniej potencjalnych kupców toru Nürburgring liczono w dziesiątkach, teraz nieoficjalnie mówi się o liczbie od 5 do 10 klientów. Podobno są oni skłonni zapłacić średnio około 125 milionów euro za cały obiekt. Miejmy nadzieję, że ta transakcja okaże się bardzo udana, obiekt przejdzie modernizację i nadal będzie celem wypraw wielu motomaniaków, nie tylko z całej Europy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)