Naprawili wyciek oleju, montując tackę pod silnikiem. Nie ujdzie im to płazem

Naprawili wyciek oleju, montując tackę pod silnikiem. Nie ujdzie im to płazem
Mateusz Lubczański

02.02.2021 15:59, aktual.: 16.03.2023 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pół roku temu opolscy funkcjonariusze Inspekcji Ruchu Drogowego przyłapali autobus, z którego wyciekał olej. Tym razem pojazd "złapano" ponownie. Okazało się, że usterkę naprawiono w naprawdę ciekawy sposób.

Inspektorzy z opolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego prowadzili kontrolę na dworcu autobusowym w Prudniku. Sprawdzono pięć pojazdów, lecz nie wszystkie przeszły test pozytywnie. W jednym z nich stwierdzono intensywne wycieki płynów eksploatacyjnych.

Podobne usterki zauważono pół roku wcześniej, a wówczas skończyło się (jedynie) na karach finansowych dla przewoźnika oraz zarządzającego transportem w firmie. Zamiast jednak wyciągnąć wnioski i naprawić jednostkę napędową, przyspawano metalowy pojemnik pod silnikiem, do którego kapał olej.

Co ciekawe, to nie pierwszy taki przypadek. Całkiem niedawno pisałem o kierowcy, który podobny "patent" wykorzystał w swoim busie. Wówczas jednak użyto brytfanny do łapania oleju z przekładni.

Dowód rejestracyjny ponownie zatrzymano i wszczęto postępowanie wobec przewoźnika. Na tapecie wyląduje też stacja diagnostyczna, która dopuściła tak "naprawiony" pojazd do ruchu drogowego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)