Mitsubishi jednak pozostanie w Europie? Dzięki wsparciu Nissana może odbudować pozycję

Mitsubishi jednak pozostanie w Europie? Dzięki wsparciu Nissana może odbudować pozycję

Nowy Outlander to zaskakująco udana premiera.
Nowy Outlander to zaskakująco udana premiera.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Mitsubishi
Aleksander Ruciński
25.02.2021 12:06, aktualizacja: 16.03.2023 14:28

Niby wszystko jest jasne, ale nie do końca. W koncernie Renault-Nissan-Mitsubishi ostatnio sporo się dzieje. Nieoficjalnie wiadomo, że Japończycy mimo wcześniejszych zapewnień rozważają pozostanie w Europie.

W 2020 roku Mitsubishi opublikowało oficjalną informację prasową, która mogła sugerować plan rozstania się z europejskim rynkiem motoryzacyjnym. Polski importer potwierdził nam wówczas, że nie planuje się żadnych nowych modeli na Stary Kontynent. Wiele wskazuje jednak, że sytuacja może ulec zmianie.

"Financial Times" donosi, że markom Renault i Nissan będącym w aliansie z Mitsubishi zależy, by to pozostało w Europie. Dziennik powołujący się na zewnętrzne źródła w koncernie mówi o planach dotyczących wykorzystania niektórych fabryk Renault narzekających na brak pełnego obłożenia, do produkcji przyszłych modeli z trzema diamentami na masce.

Jakby tego było mało, niedawno w gamie Mitsubishi zadebiutowały modele, które dobrze rokują na przyszłość. Zarówno Eclipse Cross PHEV, jak i zaskakująco ciekawy, nowy Outlander mogłyby przyjąć się w Europie. Zresztą sam fakt oparcia go na technice Nissana jest najlepszym dowodem na to, że francusko-japoński koncern chce pozostać jednością.

Zgodnie z doniesieniami "Financial Times" ostateczna decyzja ma zapaść do końca lutego 2021 roku. Wszystko zależy tak naprawdę od zarządu samego Mitsubishi. Nissan i Renault - przynajmniej nieoficjalnie, zdają się bowiem optować za pozostaniem marki w Europie. Z pewnością znalazłoby się też spore grono klientów, którzy myślą podobnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)