Mercedes sypie premiami mimo kryzysu. 100 tys. niemieckich pracowników dostanie prezent

Mercedes sypie premiami mimo kryzysu. 100 tys. niemieckich pracowników dostanie prezent

Pracownicy mogą liczyć na wysokie premie
Pracownicy mogą liczyć na wysokie premie
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Daimler
Aleksander Ruciński
15.12.2021 14:42, aktualizacja: 14.03.2023 14:00

Mercedes jest jedną z marek, które nie szczędzą finansowego wsparcia dla swoich pracowników. Nawet teraz, gdy europejski rynek przechodzi poważny kryzys, 100 tys. osób otrzyma świąteczne premie w wysokości do 6 tys. euro.

6 tys. euro lub — jak kto woli — 28 tys. zł, to więcej niż przyzwoita kwota przewidziana dla wyżej postawionych pracowników Mercedesa. Tyle otrzymają zatrudnieni w Niemczech w podziękowaniu za trud i wkład włożony w rozwój firmy w tym trudnym okresie. Na taki lub nieco mniejszy prezent bożonarodzeniowy może liczyć aż 100 tys. osób z niemieckiego oddziału Daimlera.

"Rozwój naszej firmy to osiągnięcie zespołowe. Chciałabym z całego serca podziękować wszystkim pracownikom, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia. Ubiegły rok nie był łatwy, dlatego tym bardziej cieszę się, że możemy wypłacić naszym pracownikom rekordową premię" - stwierdziła Sabine Kohleisen z działu HR w Daimler AG.

Choć koncern na razie nie pochwalił się wynikami finansowymi, nieoficjalnie mówi się, że ubiegły rok był całkiem udany. Mimo kryzysu związanego z pandemią i brakiem półprzewodników Mercedes dostarczył 1 617 508 aut na całym świecie. To o 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2020.

Są więc powody do radości. Nie pozostaje nic innego jak docenić, że firma potrafi świętować sukces razem z pracownikami, którzy są jego współautorami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)