Mercedes-AMG C 43 będzie miał mniej cylindrów, lecz więcej mocy. Debiut już niebawem

Mercedes-AMG C 43 będzie miał mniej cylindrów, lecz więcej mocy. Debiut już niebawem

Trudno mieć wątpliwości, że to Klasa C
Trudno mieć wątpliwości, że to Klasa C
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Mercedes
Aleksander Ruciński
26.04.2022 09:13, aktualizacja: 14.03.2023 12:24

Mercedes opublikował na Twitterze oficjalną zapowiedź nowego AMG. Sądząc po kształcie reflektorów, to ostre wydanie Klasy C. Zapowiada się nieźle, choć puryści mogą być rozczarowani stosunkowo niewielkim silnikiem.

O tym, że nowa Klasa C nie będzie oferowana z jednostkami większymi niż czterocylindrowe, wiadomo nie od dziś. Nie wszyscy wiedzą jednak, że dotyczy to również topowych odmian AMG. Ta, będąca najprawdopodobniej następcą C 43 niebawem ma ujrzeć światło dzienne.

Świadczy o tym krótka zapowiedź wideo opublikowana przez producenta w mediach społecznościowych. Choć Niemcy na razie nie zdradzają detali, nietrudno zauważyć, z jakim modelem mamy do czynienia. Widać, że to nowa Klasa C ubrana w znacznie agresywniejszy zderzak, który zdecydowanie przypomina ten widywany od kilku miesięcy na zdjęciach szpiegowskich.

Sądząc po zakamuflowanych sztukach, można spodziewać się też sporego dyfuzora, podwójnych końcówek wydechu i poszerzonych nadkoli. Najbardziej interesującą kwestią pozostaje jednak napęd. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trzylitrowa sześciocylindrówka ustąpi tu miejsca dwulitrowej czterocylindrówce.

Decyzja brzmi jak krok wstecz, choć wcale nie musi oznaczać niższej mocy. Warto bowiem wspomnieć, że benzyniak znany już m.in. z mniejszego A45 S jest w stanie wykrzesać 421 KM mocy i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To o o 31 KM więcej i 20 Nm mniej niż w dotychczasowej trzylitrówce.

Na szczegółową specyfikację, jak również dokładną datę premiery musimy jednak jeszcze trochę poczekać, choć biorąc jednak pod uwagę zapowiedzi Mercedesa, niezbyt długo.

Aleksander Ruciński, dziennikarz Autokult.pl

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)