Od razu się rozłącz. Kobieta odebrała telefon i straciła 750 tys. zł

Od razu się rozłącz. Kobieta odebrała telefon i straciła 750 tys. zł

Telefoniczne oszustwa cały czas są popularne
Telefoniczne oszustwa cały czas są popularne
Źródło zdjęć: © Getty Images | Aliaksandr Barysenka / EyeEm
Szymon Jasina
25.02.2023 10:18, aktualizacja: 25.02.2023 11:09

Chyba każdy zna metodę "na wnuczka". Teraz policja informuje o jej nowym wcieleniu, które można nazwać "na wypadek". Historia 72-letnich kobiet powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich. Jedna z nich straciła oszczędności życia.

"Mamo spowodowaliśmy wypadek, chyba kogoś zabiliśmy na przejściu dla pieszych, potrzebujemy pieniędzy na adwokata" - takie słowa usłyszała 72-latka po odebraniu telefonu. Był to głos zapłakanej kobiety, która następnie prosiła o 80 tys. zł. Po chwili rozmowę kontynuował mężczyzna, który podając za zięcia, potwierdził, że są zatrzymani na komendzie i oczekują na niezwłoczne przekazanie wskazanej kwoty policjantowi.

Następnie w słuchawce pojawił się kolejny męski głos, tym razem podający się za policjanta, który wyjaśnił, że małżeństwo brało udział w wypadku, w którym zginęła jedna osoba. Prosił też o podanie adresu, pod który ma przyjechać policja, aby odebrać pieniądze niezbędne do opłacenia kaucji.

Na szczęście kobieta nie poddała się emocjom i postanowiła udać się sama na komendę policji w Strzelinie, aby zweryfikować usłyszaną historię. Tam policjanci ustalili, że taki wypadek nie miał miejsca, a dzwoniący byli oszustami. Co więcej, ustalono, że ofiarą tego oszustwa padła już inna kobieta w tym samym wieku. Niestety mieszkanka powiatu wrocławskiego uwierzyła oszustom i straciła oszczędności całego życia - aż 750 tys. zł.

Policjanci ostrzegają przed metodą "na wypadek" i podobnymi oszustwami. Jak zaznaczają - funkcjonariusze nie informują o prowadzonych sprawach telefonicznie, a już na pewno nie proszą o pieniądze. Dlatego w razie odebrania takiego telefonu, pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy, a sprawę natychmiast zgłosić na policję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)