Lito Sora zasila rynek jednośladów elektrycznych [aktualizacja]

Lito Sora zasila rynek jednośladów elektrycznych [aktualizacja]08.03.2014 09:24
Lito Sora zasila rynek jednośladów elektrycznych [aktualizacja]
Źródło zdjęć: © fot. blog.motorcycle.com
Dominika D.

Kanadyjska firma Lito Green Motion zapowiedziała wprowadzenie do oferty motocykla elektrycznego, który będzie nosił nazwę Sora.

I na rynku samochodowym, i na rynku jednośladów pojawia się coraz więcej pojazdów elektrycznych. Są to w większości futurystyczne koncepty, których producenci twierdzą, że niebawem wejdą one do sprzedaży. Przykładami są motocykl Voxan Wattmann, który ma pojawić się w sprzedaży w limitowanej liczbie egzemplarzy, czy koncept motocykla Yamaha PES-1. To tylko jedne z wielu tego typu pojazdów.

Teraz do gry wchodzi kanadyjska firma Lito Green Motion z modelem Sora. Producent twierdzi, że to „cafe racer z domieszką bobbera”. Wydaje się jednak, że Sora wizualnie czerpie garściami z modelu Ducati Diavel.

Sercem motocykla ma być chłodzony cieczą, trójfazowy silnik indukcyjny. Maszyna o masie 240 kg osiągnie prędkość maksymalną równą 190 km/h. Za zasilanie odpowiedzialne będą litowo-jonowe akumulatory o pojemności 12 kWh. Producent szacuje, że zasięg motocykla może wynieść nawet do 200 km na jednym ładowaniu. To ostatnie ma trwać ok. 9 godzin.

428968475131015084
Źródło zdjęć: © fot. blog.motorcycle.com

Lito Sora zostanie naszpikowany nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Użytkownik będzie miał do dyspozycji dotykowy ekran na baku, z którego odczyta informacje dotyczące m.in. naładowania akumulatorów. Motocykl będzie miał także wbudowany moduł GPS oraz port USB. Kolejną nowinką jest siedzenie, którego wysokość ma być regulowania elektronicznie, za pomocą przycisków.

Oficjalna premiera maszyny odbędzie się 28 lutego podczas motocyklowych targów w Montrealu.

Lito Sora - galeria zdjęć

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

[aktualizacja 8 marca]

Podczas targów motocyklowych w Montrealu zaprezentowano oficjalnie motocykl. Dzięki AutoMotoTube motocykl maszynę obejrzeć z każdej strony.

2014 Lito Sora Electric Bike Walkaround - Debut at 2014 Montreal Motorcycle Show

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)