Ile płaci się za OC? Co towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę?

Ile płaci się za OC? Co towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę?01.04.2022 08:47
Ile płaci się za OC? Co towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę?
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
Artykuł sponsorowany Beesafe

Dla jednych wysokość ubezpieczenia będzie znacząca, dla innych zaś symboliczna. Nie wszystko jednak zależy od samych firm. Wiele zależy również od tego, kto i co ubezpiecza. Wyjaśniamy

Ile kosztuje OC?

To, ile płaci się za OC zależy od bardzo wielu czynników. Wysokość stawek za ubezpieczenie OC zazwyczaj opiera się na wielu elementach. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego przypisywana jest im różna waga w ramach oceny ryzyka, z jakim wiąże się ubezpieczenia naszego pojazdu. Możemy jednak uogólniając stwierdzić, że obecnie średnio za ubezpieczenie OC zapłacimy około 500-600 zł.

Jak już jednak wspomnieliśmy, jest to kwota bardzo mocno uśredniona. Kierowcy z dużym stażem mogą dostać niższe oferty, zaś ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę za kierownicą muszą liczyć się z wydatkami na OC przekraczającymi niekiedy 1500-2000 zł.

OC - co brane jest pod uwagę przy wyliczeniu wysokości składki?

Większość ubezpieczycieli zwraca uwagę na kilka czynników, między innymi: miejsce zamieszkania, wiek kierowcy, lata doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, lata bezszkodowej jazdy, dane auta w tym: marka i model, a także pojemność silnika. Zakłady ubezpieczeń muszą ocenić na podstawie, między innymi, powyższych danych, prawdopodobieństwo ryzyka wystąpienia kolizji lub wypadku drogowego.

Ubezpieczyciele jako najbardziej ryzykownych wskazują młodych i niedoświadczonych kierowców. Przyglądając się statystykom policyjnym również możemy zwrócić uwagę, że to właśnie grupa najmłodszych kierowców (do 26. roku życia) najczęściej powoduje groźne dla życia i zdrowia wypadki drogowe. Ta właśnie grupa musi liczyć się z tym, że w ich wypadku obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne może być nawet trzykrotnie wyższe, niż w przypadku doświadczonych kierowców. Z drugiej strony warto podkreślić, że osoby z długą historią ubezpieczeniową, którzy mają za sobą lata bezszkodowej jazdy, są doceniani przez ubezpieczycieli i składki wyliczane dla nich są o wiele niższe.

Jak znaleźć ubezpieczyciela?

Jeśli szukasz towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym chcesz wykupić OC, skorzystaj z kalkulatora i sprawdź, ile zapłacisz za 12 miesięcy ochrony. To najprostszy i najwygodniejszy sposób praktycznej weryfikacji oferty ubezpieczeniowej. W przypadku kalkulatora Beesafe wystarczy, że wpiszesz 2 dane to jest: numer rejestracyjny pojazdu oraz datę urodzenia kierowcy, a już po chwili otrzymasz wiążącą ofertę na ubezpieczenie swojego samochodu lub motocykla. Przekonaj się sam na https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/.

Artykuł sponsorowany Beesafe
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)