Hit internetu. Fiński operator koparki pokazał klasę

Hit internetu. Fiński operator koparki pokazał klasę

Praca operatora koparki z Finlandii to mistrzostwo świata
Praca operatora koparki z Finlandii to mistrzostwo świata
Źródło zdjęć: © Pixabay, TikTok, renkivain
Anna Piątkowska-Borek
09.10.2022 12:52, aktualizacja: 09.10.2022 13:53

Po sieci krąży nagranie, na którym widać, jak fiński operator koparki wymienia studzienkę kanalizacyjną. Internauci są zachwyceni możliwościami sprzętu i umiejętnościami operatora. To, co robi, to mistrzostwo świata!

Użytkownik renkivain opublikował na TikToku wideo, na którym pokazuje, jak wygląda praca przy wymianie studzienki kanalizacyjnej z zastosowaniem nowoczesnej koparki Volvo EWR150E. Jak się okazuje, do całej akcji – poza operatorem – potrzebny jest tylko jeden pracownik.

Na nagraniu widać, jak operator koparki – przy zastosowaniu odpowiedniego osprzętu – równo nacina asfalt wokół studzienki. Następnie specjalną łyżką zdejmuje starą nawierzchnię. Kolejno wybiera ziemię i odkłada na bok kilka krawężników. Następny etap prac to odkopanie starej studzienki, wyjęcie jej i umieszczenie nowej. Tę operator koparki misternie obsypuje ziemią i w dodatku nakłada pokrywę.

Oczywiście nie zapomina po sobie posprzątać. Na koniec układa zdemontowane krawężniki, a nawet zamiata chodnik i asfalt.

I pomyśleć, że całą pracę przy wymianie studzienki wykonuje tylko operator koparki przy pomocy zaledwie jednego pracownika, który zajmuje się m.in. demontażem fragmentu nawierzchni z kostki betonowej i zagęszczeniem materiału po zamontowaniu nowej studzienki.

Nic dziwnego, że nagranie stało się hitem sieci. Przypomnijmy sobie, ilu pracowników w Polsce trzeba do takiej pracy. Przynajmniej kilku. Przy czym, jak to zwykle możemy obserwować, jedna osoba robi, a pozostałe… Żarty żartami, ale szkoda, że u nas prace drogowe nie są wykonywane tak, jak widać na nagraniu z Finlandii.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)