Gdzie szukać najlepszych ofert na ubezpieczenia OC/AC?

Gdzie szukać najlepszych ofert na ubezpieczenia OC/AC?

Gdzie szukać najlepszych ofert na ubezpieczenia OC/AC?
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
18.05.2022 15:28, aktualizacja: 14.03.2023 12:07

Twoja aktualna umowa ubezpieczeniowa dobiega końca? Zanim zdecydujesz się przedłużyć polisy w tym samym towarzystwie, przeprowadź rozpoznanie rynku. Sprawdź, gdzie szukać najlepszych ofert ubezpieczeniowych i dowiedz się, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę.

Wielu kierowców decyduje się na przedłużenie umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela – bez wcześniejszego porównania konkurencyjnych ofert. Chociaż niekiedy takie podejście pozwala korzystnie ubezpieczyć samochód, wiąże się z ryzykiem przepłacenia za polisy. Warto więc poświęcić zaledwie kilkanaście minut na porównanie dostępnych ofert. Dzięki temu masz szansę zaoszczędzić nawet do 50% - tyle średnio wynosi różnica między najdroższym a najtańszym ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie OC i AC – na co zwracać uwagę?

Jeśli interesuje cię najlepsze ubezpieczenie auta, nie możesz kierować się wyłącznie ceną. Chociaż to kryterium odgrywa istotną rolę, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę zakres ochrony.

Warto przy tym pamiętać, że ubezpieczenie OC znacznie różni się od AC, dlatego kryteria wyboru będą zróżnicowane. O ile w przypadku obowiązkowej polisy faktycznie możesz kierować się wyłącznie ceną, o tyle tanie autocasco będzie wiązało się najczęściej ze zbyt wąskim zakresem ochrony. W praktyce może okazać się, że ubezpieczenie będzie obejmowało tylko ochronę w razie szkód spowodowanych żywiołami lub kradzież. Do tego może dojść wiele wyłączeń, a także wysoki udział własny w szkodzie czy wysoka franszyza integralna.

Wybierając ubezpieczenie OC, weź pod uwagę:

  • to, czy towarzystwo ubezpieczeniowe należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS),
  • ile kosztuje polisa – jeśli inny ubezpieczyciel oferuje dwukrotnie tańsze ubezpieczenie, możesz się na nie zdecydować.

Poszukując najlepszego AC, uwzględnij:

  • zakres ochrony,
  • wyłączenia odpowiedzialności,
  • wartość udziału własnego w szkodzie,
  • wysokość franszyzy integralnej,
  • opinie o ubezpieczycielu.

Porównywarka ubezpieczeniowa – źródło wartościowych ofert OC i AC

Jeśli chcesz dotrzeć do atrakcyjny ofert ubezpieczeniowych, wcale nie musisz samodzielnie zbierać danych. Wystarczy, że skorzystasz z internetowej porównywarki, która działa niczym największa multiagencja ubezpieczeniowa. Korzystając z udostępnianego kalkulatora ubezpieczeniowego, masz dostęp do ofert najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce. Po wypełnieniu prostego formularza, otrzymujesz informację zwrotną – z cenami zaproponowanymi wyłącznie dla ciebie. Dzięki temu – bez konieczności wychodzenia z domu – możesz dowiedzieć się, gdzie i na jakich warunkach wykupisz polisę. Pozwala to zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas.

Pamiętaj! Kwoty podane w kalkulacji mają charakter orientacyjny. Ostateczna wysokość składki podana zostanie w momencie weryfikacji przez ubezpieczyciela. Jeśli w momencie wypełniania formularza podałeś wiarygodne dane, ostateczna kwota będzie bardzo zbliżona.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)