Gdzie jest Space Star i co się dzieje w cennikach Mitsubishi?

Gdzie jest Space Star i co się dzieje w cennikach Mitsubishi?03.11.2016 22:43
Gdzie jest Space Star i co się dzieje w cennikach Mitsubishi?

Zaglądałeś ostatnio na stronę Mitsubishi.pl i zaskoczyło cię to, jak niewielką ofertę ma ten producent? Zastanawiałeś się gdzie się podział Lancer i Space Star? A może byłeś zainteresowany zakupem Outlandera, ale okazało się, że w cenniku są wyłącznie wersje z automatyczną skrzynią biegów?

Skromna, aktualna oferta importera Mitsubishi Motors wynika z dwóch czynników: nowej strategii sprzedaży modeli na poszczególnych rynkach, a także z końca roku. Drugi powód jest oczywiście bardziej banalny, więc zostawimy to na koniec.

Mitsubishi Motors przyjęło już około 3 lata temu nowy, średniookresowy plany biznesowy, zakładający położenie nacisku na segment samochodów 4x4, w domniemaniu crossoverów i SUV. Jednym z elementów tej strategii jest rezygnacja z dalszego rozwoju modelu Lancer, na rzecz samochodów uterenowionych. Ostatnia generacja została już w pierwszej połowie roku wycofana z polskich salonów, choć na niektórych rynkach, w tym w Niemczech, sprzedawana jest już wersja po ostatnim liftingu.

Z krajowej oferty zniknął również model Space Star, ale tu przyczyna jest nieco inna – niekorzystny kurs walutowy. Wersja po liftingu nie pojawiła się w Polsce, ponieważ ze względu na kursy walut cena była niekorzystna. Jak tłumaczy Kinga Lisowska, PR Manager marki Mitsubishi „…ten segment jest wyjątkowo wrażliwy na cenę i każda, nawet minimalna podwyżka może zniechęcić klientów do zakupu”. To fakt, różnica 5000 zł w segmencie A czy B, gdzie auto kosztuje średnio około 40 tys. zł, ma nieco inne przełożenie na decyzję o zakupie niż w segmencie D i wyższych.

Odnośnie planów średniookresowych, Mitsubishi ma zamiar skupić się na rozwoju napędu hybrydowego PHEV, który w Europie bardzo dobrze przyjął się w Outlanderze. Jest to coś, na co stawia również alians Renault-Nissan, który najpewniej będzie chciał korzystać z tej technologii. Jednocześnie na wprowadzenie na rynek czeka cała gama nowych modeli, które jako koncepty zaprezentowano podczas ostatnich salonów samochodowych, a które też zastąpią w pewnym sensie m. in. Lancera.

Mitsubishi Outlander tylko z automatem? Na razie tak, ale importer szykuje nową ofertę.
Mitsubishi Outlander tylko z automatem? Na razie tak, ale importer szykuje nową ofertę.

Wracając do tematu ograniczenia gamy silnikowej niektórych samochodów, to Mitsubishi właśnie przygotowuje nową gamę na rok modelowy 2017, zatem nie ma niepokoju. Natomiast chętni za zakup Space Stara są zmuszeni poczekać na decyzję Mitsubishi, która w każdej chwili może się zmienić i auto powróci na rynek.

Nie znamy natomiast dalszych losów modelu Pajero. Obecnie w Polsce można kupić tylko odmianę 5-drzwiową, natomiast w Niemczech występuje również krótkie. Jakiś czas temu donosiliśmy na podstawie plotek o zaprzestaniu rozwoju tego terenowego klasyka. Nie uzyskaliśmy od Mitsubishi oficjalnego potwierdzenia takiej decyzji, natomiast sami wątpimy, by opracowano nową generację. Segment się kurczy, staje się coraz bardziej niszowy, a Mitsubishi chce się teraz kojarzyć z innowacyjnymi crossoverami z napędem PHEV, a nie terenowymi dinozaurami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)