Ford rozważa kolejne zwolnienia w USA – twierdzą amerykańskie media

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Ford
Aleksander Ruciński

23.06.2023 09:44, aktual.: 23.06.2023 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W marcu 2023 roku Ford ogłosił rozstanie z około 3 tys. pracowników, głównie w USA i Indiach. Dziennik Wall Street Journal twierdzi jednak, że to nie koniec, gdyż firma przygotowuje się do kolejnych zwolnień.

O planowanych zwolnieniach donosi agencja Reuters, która z kolei powołuje się na Wall Street Journal. Dziennik zaznajomiony z wewnętrznymi źródłami w firmie twierdzi, że Ford przygotowuje się do kolejnych redukcji etatów w USA.

Choć nic nie jest jeszcze oficjalne, zdaniem WSJ, plany dotyczą przede wszystkim zakładów w Detroit. Co ciekawe, mowa zarówno o działach aut spalinowych, elektrycznych, jak i oprogramowania. Dokładne liczby pozostają jednak nieznane.

Ford nie jest jedynym amerykańskim producentem, który szuka oszczędności i próbuje obniżyć liczbę etatowych pracowników. Wcześniejsze emerytury i dobrowolne odejścia są stosowane także przez Stellantis i General Motors.

Te niełatwe decyzje są wynikiem nie tylko cięcia kosztów, ale i transformacji, w którą wkracza branża motoryzacyjna. Elektryfikacja, automatyzacja i cyfryzacja sprawiają, że firmy nie potrzebują aż tak wielu etatów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)