Ford ma zwolnić ponad 1000 osób w Niemczech - twierdzą lokalne media

Ford ma zwolnić ponad 1000 osób w Niemczech - twierdzą lokalne media

Fabryka Forda w Kolonii
Fabryka Forda w Kolonii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Ford
Aleksander Ruciński
23.01.2023 09:23, aktualizacja: 23.01.2023 09:37

Restrukturyzacja europejskiego oddziału Forda przybiera na sile. Jak donosi magazyn "Automobilwoche", na zagrożonych pozycjach znalazło się ponad tysiąc pracowników zakładów w Kolonii.

O tym, że Ford planuje cięcia, wiadomo nie od dziś. Firma już w ubiegłym roku zapowiadała wdrożenie nowej strategii, w której priorytetem będzie rozwój elektromobilności. Plan wygeneruje dodatkowe koszty, lecz docelowo zmniejszy również zapotrzebowanie na siłę roboczą. Informacje o planowanych zwolnieniach nie są więc niespodzianką.

O planach Forda donosi agencja Reuters powołująca się na magazyn "Automobilwoche" i wewnętrzne źródła w koncernie. Jak się dowiadujemy, przewodniczący związków zawodowych fabryki w niemieckiej Kolonii wezwał 14 tys. pracowników na pilne spotkanie. Przedstawiciele Ford Europe nie odnieśli się jednak bezpośrednio do sprawy.

"Nie będziemy komentować obecnych spekulacji na temat możliwych restrukturyzacji w Ford Europe" - wyjaśnił rzecznik prasowy cytowany przez agencję Reuters.

"Transformacja wymaga znaczących zmian w sposobie opracowania, budowy i sprzedaży pojazdów. Wpłynie też na strukturę organizacyjną, talenty i umiejętności, jakich będziemy potrzebować w przyszłości" - dodał.

"Więcej detali zostanie opublikowane, gdy sfinalizujemy nasze plany. W pierwszej kolejności poinformujemy o nich pracowników" - czytamy.

Ford inwestuje 2 miliardy dolarów w przekształcenie fabryki w Kolonii z zakładów wytwarzających Fiestę, silniki i skrzynie biegów, w fabrykę, z której wyjedzie nowy, w pełni elektryczny model.

To priorytet dla marki, która oficjalnie ogłosiła, że od 2030 roku zamierza sprzedawać w Europie wyłącznie auta elektryczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)