Ford Big Nugget Concept - nadjeżdża kolejny kamper

Ford Big Nugget Concept - nadjeżdża kolejny kamper02.09.2019 06:49
Big Nugget Concept jest naprawdę ogromnym samochodem.
Big Nugget Concept jest naprawdę ogromnym samochodem.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Na początku 2019 roku Ford wprowadził na wybrane rynki model Transit Nugget, będący ciekawym, niewielkim kamperem. Niebawem w ofercie pojawi się jednak coś większego - Big Nugget, który właśnie debiutuje jako koncept. Za kilka miesięcy powinien oficjalnie trafić do produkcji.

Ford Big Nugget Concept to nic innego jak rekreacyjna wersja największego Transita z długim rozstawem osi i wysokim dachem. Takie auto, w przeciwieństwie do standardowego Nuggeta, jest już pełnoprawnym kamperem, oferującym wystarczającą przestrzeń oraz liczne udogodnienia wpływające na komfort podczas wypoczynku.

Za kempingowe wyposażenie odpowiada niemiecki specjalista w temacie kamperów, firma Westfalia. Sześciometrowe nadwozie to spore pole do popisu. Wewnątrz udało się wygospodarować przestrzeń o powierzchni aż 13 m3. Wrażenie robi też wysokość kabiny. Osoba o wzroście 200 cm może w niej stać w pełni wyprostowana.

Kabinę podzielono na kilka stref - miejsce do spania, łazienkę, kuchnię oraz oczywiście miejsce kierowcy i pasażera. Znajdziemy tu łącznie 4 fotele, a każdy z nich jest w pełni obrotowy. Westfalia zadbała o śniadaniowy stolik, zlew, dużą lodówkę, toaletę i prysznic - jest wszystko, czego potrzeba, by odpocząć po całym dniu zwiedzania.

427982548325855148
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Big Nugget Concept wydaje się idealną propozycją dla szukających komfortowego i przestronnego kampera dla dwóch osób. Auto sprawia wrażenie w pełni gotowego do produkcji i prawdopodobnie już niebawem trafi na wybrane europejskie rynki. Ceny nie są jeszcze znane, choć śmiało można celować w kwoty powyżej 250 tysięcy złotych. Mniejszy Nugget, którego test przeczytacie tutaj startuje od 219 200 zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)