Dla fanów aut elektrycznych idą dobre czasy. Nowe modele będą tańsze i lepsze

Dla fanów aut elektrycznych idą dobre czasy. Nowe modele będą tańsze i lepsze16.08.2018 12:52
Hyundai Kona Electric to jeden z najciekawszych elektryków zapowiedzianych na najbliższe miesiące.
Hyundai Kona Electric to jeden z najciekawszych elektryków zapowiedzianych na najbliższe miesiące.
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Hyundai

Samochody elektryczne przestają być fanaberią, a coraz więcej producentów zapowiada kolejne modele. Do końca 2019 roku pojawi się 10 aut, które sprawią, że większe zasięgi i niższe ceny staną się normą.

Jeszcze niedawno kupowanie elektryka wiązało się z wyrzeczeniami: albo były to bardzo drogie pojazdy, albo miały małe zasięgi. Ten trend zaczął się odwracać, czego przykładem są modele zapowiadane na najbliższe miesiące. Każdy z nich może przyłożyć się do zwiększenia popularności aut elektrycznych także na polskich drogach.

Trzeba jednak pamiętać, że same pojazdy to nie wszystko. Ważna jest też infrastruktura. Bez odpowiednio rozlokowanych i dostępnych stacji ładowania samochody elektryczne po prostu nie mają sensu. Całe szczęście, że i w tym temacie dzieje się dużo dobrego.

427998604524089260
Źródło zdjęć: © Fot. Autokult.pl

Poza powyżej wymienionymi modelami wiemy też o innych autach, których premiera przewidziana jest na późniejszy okres. BMW wypuści elektryczną wersję X3 o nazwie iX3. Ford szykuje się do prezentacji crossovera Mach 1, z kolei Volkswagen w 2019 roku rozpocznie produkcję pierwszego modelu z rodziny I.D. Nie można też zapominać o zapowiedzianej na 2020 rok drugiej generacji Tesli Roadster oraz małym crossoverze Modelu Y.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)