Crossovery i SUVy Volkswagena - uszyte na miarę potrzeb. Zdecyduj, który Volkswagen jest najlepszy dla Ciebie!© materiały partnera

Crossovery i SUVy Volkswagena - uszyte na miarę potrzeb. Zdecyduj, który Volkswagen jest najlepszy dla Ciebie!

Michał Gruszczyk
13 września 2021

Będąc kierowcami różnimy się od siebie - różnią się nasze codzienne trasy, formy spędzania wolnego czasu. Różne są także drogi, którymi poruszamy się na co dzień, w końcu, preferujemy różne style jazdy. Crossovery i SUVy stały się oczywistym wyborem dla ludzi aktywnych. Dlaczego? Przede wszystkim przez ich uniwersalność i wielozadaniowość, oraz łatwość użytkowania w różnych warunkach drogowych. Niezależnie od tego, jakie wymagania mamy wobec samochodu, crossovery i SUVy Volkswagena dają nam szerokie możliwości dobrego wyboru.

Każde większe miasto oznacza ogromny ruch, ciasne miejsca parkingowe i ciągłą konieczność szybkiego reagowania w każdej sytuacji. A w mieście czyha wiele przeszkód, jak na przykład wysokie krawężniki. Idealne wielozadaniowe auto do miasta to Volkswagen T-Cross - oferuje kompaktowe wymiary zewnętrzne, za to obszerne wnętrze i bagażnik. Podwyższone, ale precyzyjnie reagujące zawieszenie i dynamiczne silniki pozwalają na szybkie i stylowe docieranie do najtrudniejszych miejskich zakamarków.

Volkswagen T-Cross, tak jak i nieco większy T-Roc, podobnie jak każdy crossover i SUV Volkswagena w standardzie oferuje wiele systemów bezpieczeństwa dbające o spokój kierowcy, pasażerów, ale też innych uczestników drogi. W mieście szczególnie pomocny jest system Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, a także system wykrywający pieszych. Opcjonalny system Park Assist sprawi, że nawet najbardziej skomplikowane parkowanie staje się dziecinnie proste. Pewność o bezpieczeństwo swoje i innych pozwala na czerpaniu radości z jazdy.

Tiguan to prawdziwie wszechstronny SUV - w mieście pozwala na wiele, dzięki niemal 19-centymetrowemu prześwitowi. Pomimo niezwykle obszernego wnętrza, które kochają rodziny, swoimi gabarytami pozwala na parkowanie w naprawdę ciasnych miejscach. Jednak po wyjeździe z miasta okrywamy drugą naturę Tiguana - naturę odkrywcy. Dzięki ogromnemu bagażnikowi, możliwy staje się przewóz sprzętu sportowego, a każda forma aktywności jest możliwa. Tiguan zadba o to, by bezpiecznie dotrzeć do celu.

Dzięki opcjonalnemu napędowi na wszystkie koła 4MOTION SUVy i crossovery Volkswagena nie boją się żadnej drogi. Mokry asfalt, szutry, błoto czy śnieg - żadne warunki nie są zaskakujące czy powodujące strach lub niepewność. O komfort w każdych warunkach dba opcjonalne aktywne zawieszenie DCC, które daje możliwość perfekcyjnego dopasowania charakteru pracy amortyzatorów do zastanych na drodze warunków.

Znaczna większość SUVów 80% czasu spędza w miastach. Korki, manewry, częste zatrzymywanie się i ruszanie z miejsca - to wtedy silniki spalinowe emitują najwięcej spalin i zużywają najwięcej paliwa. Nowy Tiguan eHybrid daje możliwość jazdy w trybie w pełni elektrycznym na dystansie do 50 kilometrów. Ponadto oferuje aż 245 KM mocy. Dzięki wydajnemu układowi hybrydowemu poza doskonałą dynamiką i jazdą w ciszy w trybie elektrycznym, znacznie ograniczone zostaje spalanie a także emisja spalin do atmosfery, a to dzisiaj szczególnie ważny aspekt.

Dzięki silnikowi elektrycznemu Tiguan eHybrid zachwyca dynamiką zarówno w trybie w pełni elektrycznym, kiedy pełen moment obrotowy dostępny jest od razu, jak i w trybie hybrydowym, gdzie silnik spalinowy i elektryczny dają z siebie wszystko, by dostarczyć jak najwięcej emocji i najskuteczniej przyspieszyć. Konsekwentne używanie trybu jazdy elektrycznej pozwala na niemal zupełne wyeliminowanie spalania paliwa i emisji spalin. A jazda w trybie w pełni elektrycznym zachwyca płynnością dynamiką i ciszą.

Niezależnie od tego, czy podróżujemy w pojedynkę, we dwoje czy też całą rodziną, tylko w granicach miasta czy też na dłuższych odległościach, z szerokiej gamy SUVów i crossoverów Volkswagena nietrudno jest wybrać samochód idealnie odpowiadający naszym potrzebom. Już po kilku minutach we wnętrzu tych samochodów łatwo poczuć się jak u siebie, bo zarówno jazda jak i obsługa wszelkich systemów jest absolutnie intuicyjna i satysfakcjonująca. A to wyznacznik udanego i skrojonego na miarę potrzeb SUVa i crossovera.

Sprawdź dane o zużyciu paliwa, energii elektrycznej oraz emisji CO2 na stronie WWW.VOLKSWAGEN.PL

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)