Barbórka 2023: Marczyk powtórzył wynik sprzed roku

Barbórka 2023: Marczyk powtórzył wynik sprzed roku

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Rajd Barbórka
Aleksander Ruciński
03.12.2023 08:51, aktualizacja: 03.12.2023 12:13

Tegoroczny Rajd Barbórka został zdominowany przez załogę Marczyk/Gospodarczyk, która prowadziła od porannych odcinków aż do końca rajdu.

Miko Marczyk powtórzył wynik sprzed roku, ponownie wygrywając Rajd Barbórka. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Wróblewski/Wróbel, a na trzecim Chuchała/Rozwadowski. Oznacza to, że na podium zaroiło się od skód. Zwycięzcy jechali bowiem fabią RS Rally2, a pozostałe dwie załogi fabią Rally2 EVO.

Marczyk prowadził już od pierwszych odcinków rozgrywanych na autodromie w Słomczynie i nie oddał pierwszeństwa aż do ostatnich zmagań na Bemowie. W końcówce obyło się bez szaleństw. Wystarczyło spokojnie dojechać do celu, by utrzymać zwycięstwo.

O podium otarli się Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak, którzy przez większość rajdu zajmowali trzecią pozycję. W próbie na Bemowie przegrali jednak z Wojciechem Chuchałą i Sebastianem Rozwadowskim.

W rajdzie, pod naszym patronatem startowała również Anna Gańczarek-Rał jadąca Toyotą GR Yaris. Ania dojechała na 87. pozycji w klasyfikacji generalnej i 30. miejscu w klasie R1.